h Dolar 7,7171 %-1.11
h Euro 9,4752 %-1.11
h Altın (Gr) 469,11 %18:33
h Çeyrek Altın 768,40 %3.071,17
h Tam Altın 7.636,21 %15.210,12
h Bitcoin 178617 %10.67523
a
  • DavaHaber
  • Genel
  • 4 yıldır vefat tehditleri alıyor: Ne olur beni kurtarın

4 yıldır vefat tehditleri alıyor: Ne olur beni kurtarın

4 yıldır vefat tehditleri alıyor: Ne olur beni kurtarın
0

BEĞENDİM

Her şey 4 yıl evvel Buse D.’nin yaşadığı Kütahya’da başladı. Kütahya Spor Lisesi’nde okuyan Buse, birebir vakitte hentbol oynuyordu. Bir gün okuldan meskene dönerken otobüs durağında A.E. ile karşılaştı. Ortalarında hiç konuşma geçmemesine karşın A.E., Buse’yi takip etmeye başladı. Buse D. nereye gitse A.E. peşindeydi.

Maçlarına geliyor, okul önünde bekliyor, meskeninin etrafında dolaşıyordu. Bir müddet sonra telefon numarasını da buldu.

EVLENMEK İSTEDİ

Hürriyet’in haberine nazaran A.E. birinci başlarda sevgi bildirileri atıyor, kendisiyle evlenmek istediğini söylüyordu. Genç kız bunun mümkün olmadığını söyleyerek kendisini rahatsız etmemesini söyledi. Fakat A.E.’nin durmaya niyeti yoktu. Her fırsatta ileti atmayı sürdürdü. Buse D. toplumsal medya hesaplarını kapattı. Cep telefonu numarasını tekraren değiştirdi lakin A.E. bir formda yeni numarasına ulaşıyor ve iletilerine devam ediyordu.

KENT DEĞİŞTİRDİ

Buse D., iki yıl evvel Afyon Kocatepe Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’ni kazandı. Kent değiştirdiği vakit kbusun biteceğini düşünmüştü. A.E.’nin sevgi iletileri yerini mevt tehditli iletilere bıraktı. Hayatından telaş eden Buse D. savcılığa başvurdu fakat takipsizlik verildi. A.E. de tehditlerinin boyutunu her geçen gün arttırmayı sürdürdü. Buse’nin toplumsal medya hesaplarından bulduğu cimnastik yaparken çekilmiş fotoğraflarını kullanarak eskort sayfaları açtı.

Akrabalarını, erkek arkadaşlarını tehdit etti. Bergen’in, Münevver Karabulut’un, Emine Bulut’un ve Özgecan Aslan’ın fotoğraflarını göndererek tehditlerini sürdürdü. Buse D.’nin son şikâyetinde gözaltına alınan A.E. söz verdikten sonra özgür bırakıldı lakin hakkında tehdit cürmünden dava açıldı.

“NE OLUR BENİ KURTARIN”

Elini kolunu sallayarak dışarıda gezen A.E. nedeniyle sokağa bile çıkamadığını söyleyen Buse D. yaşadığı kAbusu şöyle anlattı:

“Açtığı toplumsal medya hesaplarına kezzap fotoğrafları koyuyor. Emine Bulut’un vefatıyla ilgili görüntüler paylaşıyor. ‘Senin yazıştığın kim varsa hepsini bulup tek tek öldürteceğim’ diyor. Özgecan’ın, Münevver Karabulut’un fotoğraflarını atıyor. Benimle irtibatı olan bir arkadaşımı da ‘Senin dedenden, ninenden başlayıp en küçük kardeşine kadar öldüreceğim. Yalnızca seni değil, Buse’yi takip eden, fotoğrafını beğenen herkesi bir gün öldüreceğim. Sizin o fakültenizi bombalattıracağım, hepiniz ölene kadar Afyon’u kana bulayacağım’ diye tehdit etti. Psikolojim gitti, sokağa çıkamıyorum. Ne ben ne ailem rahat yaşayamıyoruz. Hayatımı mahvetti. Telefonuma KADES uygulamasını yükledim. Elimde telefon bekliyorum. Ne olur bu adamdan beni kurtarın.”

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Resmi Gazete 8 Mayıs 2021 | Resmi Gazete bugünün kararları