h Dolar 7,7171 %-1.11
h Euro 9,4752 %-1.11
h Altın (Gr) 469,11 %18:33
h Çeyrek Altın 768,40 %3.071,17
h Tam Altın 7.636,21 %15.210,12
h Bitcoin 178617 %10.67523
a
  • DavaHaber
  • Sağlık
  • Adana Kent Hastanesi “minimal invaziv” kalp cerrahisiyle hastalara şifa dağıtıyor

Adana Kent Hastanesi “minimal invaziv” kalp cerrahisiyle hastalara şifa dağıtıyor

Adana Kent Hastanesi “minimal invaziv” kalp cerrahisiyle hastalara şifa dağıtıyor
0

BEĞENDİM

Adana Kent Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Kısmında küçük kesilerle yapılan, kapalı usul olarak bilinen “minimal invaziv” uygulamasıyla hastalar kısa müddette sıhhatlerine kavuşuyor.

Doç. Dr. Hasan Uncu, AA muhabirine, kentin yanı sıra etraf vilayetlerden ağır olarak hasta gelen servislerinde kalp ameliyatlarını “minimal invaziv” formülüyle gerçekleştirdiklerini söyledi.

Bu formül sayesinde hastanın göğüs kafesini açmadan küçük bir kesiyle koroner bypass ve kalp ameliyatlarını gerçekleştirdiklerini aktaran Uncu, uygulama sayesinde hastaların çok daha kısa müddette ayağa kalkarak olağan ömürlerine dönebildiğini kaydetti.

Uncu, yaş sınırlaması olmadan kalp rahatsızlığıyla ilgili hastaneye gelen bütün hastalara bu prosedürün uygulandığını belirterek, “Bu metotta, hastanın güzelleşme süreci kısa ve yara yeri daha küçük oluyor. Hasta teneffüs işlevlerine daha çabuk normalize edebiliyor.” dedi.

Hastanede gerçekleştirilen minimal invaziv metoduyla kapalı olan üç damarı açılan ve kısa müddette sıhhatine kavuşan Ercan Çam (58), kendini adeta gençleşmiş üzere hissettiğini belirtti.

Birebir anda gerçekleştirilen operasyonla kapalı olan damarı açılan, kalp pili takılan ve kalp kapağı değiştirilen Ramazan Tarınç (59) da sıhhatine kavuşmanın memnunluğunu yaşadığını aktardı.

Kaynak: Anadolu Ajansı / İsmihan Özgüven

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Tunus ve Suudi Arabistan’da Kovid-19’dan vefatlar arttı