h Dolar 7,7171 %-1.11
h Euro 9,4752 %-1.11
h Altın (Gr) 469,11 %18:33
h Çeyrek Altın 768,40 %3.071,17
h Tam Altın 7.636,21 %15.210,12
h Bitcoin 178617 %10.67523
a
  • DavaHaber
  • Genel
  • Gündem
  • Afyonkarahisar’da panik devam ediyor! Güç santralindeki yangın 80 bin metrekarelik alana yayıldı

Afyonkarahisar’da panik devam ediyor! Güç santralindeki yangın 80 bin metrekarelik alana yayıldı

Afyonkarahisar’da panik devam ediyor! Güç santralindeki yangın 80 bin metrekarelik alana yayıldı
0

BEĞENDİM

Yangın, Çay ilçesinde bulunan özel bir şirkete ilişkin biyokütle yakıtlı güç santralinde meydana geldi. Aksam saatlerinde tesisin cüruf diye isimlendirilen ve neredeyse tamamı ağaç köklerinden oluşan açık deposunda çıkan yangına birinci başta tesis çalışanları müdahale ederken, rüzgarın da tesiri ile yangın bir anda büyüdü. 80 bin metrekarelik alanda devam eden yangının öteki alanlara sıçramasının önü kesilirken, alevler ağır uğraşlara karşın hala denetim altına alınamadı.

“RÜZGAR YANGININ YAYILIM SURATINI ARTIRDI”

“İLERLEMESİ ENGELLENDİ, LAKİN BÜSBÜTÜN DENETİM ALTINA ALINAMADI”

Yangının ilerlemesinin durdurulduğunu fakat hala denetim altına alınamadığını vurgulayan Lider Atlı açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“2 numaralı alana alevlerin yükselmesi nedeniyle yangın atladı. Artık arkadaşlar bu sahanın ilerlemesini engelliyorlar. Yangının ilerlemesi engellendi lakin büsbütün denetim altına alınmış değil. Tek sevindiğimiz bahis rastgele bir can kaybının olmaması. İnşallah hiçbir kimsenin canına bir şey olmadan yangın söndürülmüş olur. Biz de yangının başındayız. Tüm takımlarımızın uyumunu sağlıyoruz. Denetim altına almaya çalışıyoruz.”

“TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK SANTRALİ”

Yangının santralin olduğu alana sıçramamasının ve rastgele bir can kaybının yaşanmamasının yüreklere su serptiğini lisana getiren Lider Atlı, “Yaklaşık 80 bin metrekare alandaki tüm alan yandı. 3 numaralı alandaki eserlerin tamamı yanmış durumda. 2 numaralı alana da atladı fakat arkadaşlar denetim altına aldı. Burada yaklaşık 3 tane büyük saha var. 3 numaralı alanda çıktı bu yangın. 2 numaralı alana da atladı. Santralin bulunduğu alanda yangın yok. Yaklaşık 120 çalışanı olan Türkiye genelinde de büyük santraldir” diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Milli Savunma Bakanlığı paylaştı: Hava Kuvvetleri’nin terörist mevzilerini imha ettiği görüntüler kamerada