h Dolar 7,7171 %-1.11
h Euro 9,4752 %-1.11
h Altın (Gr) 469,11 %18:33
h Çeyrek Altın 768,40 %3.071,17
h Tam Altın 7.636,21 %15.210,12
h Bitcoin 178617 %10.67523
a
  • DavaHaber
  • Genel
  • Gündem
  • Aksaray AFAD Müdürü, down sendromlu oğlunu parka götüren babaya hakaret etti

Aksaray AFAD Müdürü, down sendromlu oğlunu parka götüren babaya hakaret etti

Aksaray AFAD Müdürü, down sendromlu oğlunu parka götüren babaya hakaret etti
0

BEĞENDİM

Aksaray’da koronavirüs salgınıyla çaba kapsamında uygulanan tam kapanma sürecinde reaksiyon çeken bir olay yaşandı. Bir baba Down sendromlu çocuğunu dışarı çıkarttığı için AFAD Müdürü Cezmi Türkmen’in kendisine hakaret ettiğini belirtti.

AFAD TAKIMI REAKSİYON ÇEKTİ

Toplumsal medyada paylaşılan imajlarda baban “Down sendromlu özel bir çocuğa sahibim. AFAD Müdürü Cezmi Türkmen çocuğumu çıkardım diye bana etmediği hakaret kalmadı” sözlerini kullandı. AFAD Vilayet Müdürü Cezmi Türkmen tarafından hakarete uğrayan vatandaş, İçişleri Bakanlığı genelgesinin 27’nci unsurunu hatırlattı.

Takımdan bir kişi ise kendisini çeken babaya, “Şikayet ederken AFAD müdürü Cezmi Türkmen dersin!” demesi yansılara neden oldu.

VALİ’DEN BURAK VE AİLESİNE ÖZÜR ZİYARETİ

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, kentte kısıtlamalar kapsamında AFAD takımının araçtan yaptığı anonstan ve yaşananlardan korkarak huzursuz olan özel çocuğa AFAD grubu ile özel bir ziyaret yaptı.

Burada bir açıklama yapan Vali Aydoğdu, şu sözleri kullandı:

“Bir yılı aşkındır salgınla uğraş ediyoruz. Her şeyden, en çok da sevdiklerimizden yoksun kaldık. Bütün dünya güç günlerden geçiyor. Sıhhat takımlarımız başta olmak üzere güvenlik, AFAD ve tüm birimlerimizle her türlü fedakarlığı vererek alandayız. Hepimizin tek gayesi var. En az hasarla ve el birliği ile bu günleri geride bırakmak. Vakit zaman istemeden de olsa kırgınlıklar, dargınlıklar olabiliyor.

Sonuçta Şehri-i Süleha’nın sakinleriyiz. ‘İnsanlık hali’ diyebilmeliyiz. Biz birlikte kocaman bir aileyiz. Düşmüş olan kan şekerimizi baklava ile yükselttik. Lakin daha tatlısı Burak’a sarılmak bütün yorgunluğumuzu aldı. Ayrıyeten konuşabilmek, anlayabilmek, faziletli olmanın binlerce yolu var. Bir adedini de Burak evladımızın vesilesi ile yapmış olduk. ‘Kusura bakmayın, siz de haklısınız’ diyebilmek ne hoş şey.”

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Bodrum’da duyulan yüksek sesle ilgili açıklama: Yunan Adaları’ndan geliyor