h Dolar 7,7171 %-1.11
h Euro 9,4752 %-1.11
h Altın (Gr) 469,11 %18:33
h Çeyrek Altın 768,40 %3.071,17
h Tam Altın 7.636,21 %15.210,12
h Bitcoin 178617 %10.67523
a

Ara Karar Gereği Beyan Dilekçesi Örneği indir

Ara Karar Gereği Beyan Dilekçesi Örneği indir
0

BEĞENDİM

…….SAYIN HAKİMLİĞİNE

 

                                                                                                                       …….

      

DOSYA NO        :…….

 

SANIK                :…….

 

VEKİLİ                :…….

 

YAKINAN        

VEKİLİ                :…….

 

KONU                 :……. Tarihli ara kararı gereği beyanlarımızın sunulmasıdır.

 

BEYANLARIMIZ : A) İŞTİGAL RAPORUNA KARŞI:

 

Müştekiyle ilgili olarak verilmiş olan  iştigal raporu müvekkilimi bağlamamaktadır. Çünkü dava dosyası tekrar incelendiğinde görülecek olan şudur ki;  müştekinin müvekkile ait kaza yapan araçta olduğuna ilişkin bir kesinlik söz konusu değildir.

Bunun yanı sıra trafik ekiplerince tutulan tutanaklarda  müştekiye ilişkin olarak bir bilgi bulunmamaktadır. Yani müşteki kaza yapan araçta bulunmamaktadır.

 

Bir an için müştekinin kaza  yapan  araçta bulunduğunu kabul etsek bile, şahsın hayati  tehlikeye  maruz  kalmadığı, sadece 60 günlük bir engelinin varlığından söz edilmektedir. Bu  durum  bu kadar beklenmeyen ve kusursuz bir kazanın normal sonucudur.

 

  1. B) BİLİRKİŞİ RAPORUNA KARŞI:

 

Bilirkişi raporu gerçekleri yansıtamayacak kadar keyfi hazırlanmış ve o andaki koşullar dikkate alınmamıştır.

 

Müvekkilim aracını TEM gibi trafiğin çok yoğun olduğu bir ortamda aracını başka bir araca çarparak daha vahim bir sonuç meydana getirmeden mesleki yeteneklerini de kullanarak en hafif şekilde atlatmıştır. Buna rağmen 8\8 kusurlu görülmesi  raporun gerçeklerden uzak ve keyfi olarak  o andaki koşulların gözetilmeden hazırlandığını ortaya koymaktadır.

 

  1. C) DOSYA BÜTÜNLÜĞÜ HAKKINDA :

 

Dosyanın kapsamından müştekinin kaza sırasında araçta olmadığı görülecektir. Sonradan müştekinin talebi doğrultusunda jandarma tarafından hazırlanan tutanak kabul edilemez ve dikkate alınamaz.

 

Müştekinin çeşitli tarihlerde Cumhuriyet Savcılığı’na yaptığı başvurularındaki şikayetleri farklı farklı beyanlar içermektedir. Bu durum müştekinin müvekkilim hakkında tahmini  bir suçlama içerisinde bulunduğunu göstermektedir.

 

Kazada yaralandığını iddia eden müşteki  ve  babasının ifadeleri  arasında da çelişkiler olup, inandırıcı değildir. Öncelikle bu çelişkilerin giderilmesi gerekir.

 

İSTEM SONUCU : Yukarıda açıklanan nedenlerle, beyanlarımızın da göz önüne alınarak anılan davanın reddine ve 1136 Sayılı Avukatlık Kanununun 4667 Sayılı Kanunla değişik 164/son fıkrası uyarınca karşı taraf vekalet ücretinin Avukat olarak adımıza hükmedilmesine karar verilmesini  talep ederiz.

 

                                   SANIK VEKİLİ

 

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Adli Sicil Hüküm Kaydı Sildirme Dilekçe Örneği