h Dolar 7,7171 %-1.11
h Euro 9,4752 %-1.11
h Altın (Gr) 469,11 %18:33
h Çeyrek Altın 768,40 %3.071,17
h Tam Altın 7.636,21 %15.210,12
h Bitcoin 178617 %10.67523
a
  • DavaHaber
  • Magazin
  • Bill ve Melinda Gates çifti boşanacaklarını duyurmadan evvel mal paylaşımında anlaştı

Bill ve Melinda Gates çifti boşanacaklarını duyurmadan evvel mal paylaşımında anlaştı

Bill ve Melinda Gates çifti boşanacaklarını duyurmadan evvel mal paylaşımında anlaştı
0

BEĞENDİM

27 yıldır evli olan ve 3 çocukları bulunan çiftten Bill Gates

ÇİFTİN 3 ÇOCUĞU VAR

1980’lerde Melinda Gates’in Microsoft‘ta çalışmaya başlamasıyla tanışan çiftin üç çocuğu var. Birlikte yönettikleri Bill & Melinda Gates Vakfı ise dünya çapında aşılama üzere alanlarda milyarlarca dolarlık bağışlarıyla biliniyor. Gates ailesi yatırımcı Warren Buffet ile milyarderleri, servetlerinin birçoklarını bağışlama konusunda cesaretlendiren kampanyalar yürütüyordu.

124 MİLYAR DOLARLIK SERVET İÇİN ANLAŞTILAR

5 FARKLI MESKEN

Gates çiftinin ABD’nin Washington, Florida, California ve Wyoming eyaletlerinde olmak üzere beş farklı konutu bulunuyor. Bunlar ortasında California Del Mar’daki mesken 43 milyon dolar, Florida’daki mesken ise 59 milyon dolar kıymetinde. Fakat çiftin en çok öne çıkan konutu Washington’daki 125 milyon dolarlık Xanadu 2.0 Mansion göl konutu.

970 BİN DÖNÜM ARAZİ

Teknoloji ve gayrimenkul yatırımlarıyla dikkat çeken çift, tarım topraklarına de yatırım yapma kararı almıştı. ABD’de en çok yere sahip iş insanlarından biri pozisyonunda olan Gates’in, 18 farklı eyalette 970 bin dönüm toprağı bulunuyor.

ÖZEL JET, DENİZ UÇAĞI VE HELİKOPTERİ DE VAR

Arabalara olan merakıyla tanınan Gates’in 30 araç kapasitesine sahip dev bir otoparkı bulunuyor. Dünyanın en varlıklı dördüncü ismi olan Bill Gates’in tanesi 65 milyon dolardan iki adet Gulfstream G650ER jeti, fiyatı 13-19 milyon dolar ortasında değişen iki adet Bombardier Challenger 350 jeti, bir Cessna deniz uçağı ve çok sayıda helikopteri bulunuyor.

MİLYONLARCA LİRALIK SANAT KOLEKSİYONUNA SAHİP

Sanata özel bir ilgisi bulunan Gates’in koleksiyonunun en kıymetli kesimlerinden biri, Leonardo da Vinci’nin eskiz ve çalışmalarından oluşan notlarının bulunduğu defter. Gates, bu defteri 1994 yılında Christie’s New York’un düzenlediği açık artırmada 30 milyon dolara satın aldı.

Gates’in sahip olduğu öbür eserler ortasında 1998 yılında 36 milyon dolara aldığı Winslow Homer’ın Lost On The Grand Banks isimli yağlı boya tablosu, 1999 yılında 28 milyon verdiği George Bellows’un Polo Crowd tablosu, Childe Hassam’ın 20 milyon dolar pahasındaki The Room of Flowers tablosu ve William Merritt Chase’in 10 milyon dolarlık The Nursery tablosu üzere örnekler bulunuyor.

NASIL TANIŞMIŞLARDI?

Melinda Frech, 1987’de Microsoft’ta eser sorumlusu olarak çalışmaya başladı ve Bill Gates ile New York’ta bir iş yemeği için buluştular ve akabinde münasebetleri başladı. O devri bir Netflix belgeseli için anlatan Bill Gates “Birbirimizi önemsiyorduk. Önümüzde iki seçenek vardı: Ya ayrılacaktık ya da evlenecektik” demişti.

Melinda Gates ise, duygusal bağlantılarında dahi sistemli olmaktan vazgeçmeyen Bill Gates’i bir gün “evliliğin olumlu ve olumsuz yanları” listesi hazırlarken gördüğünü anlatmıştı. Çift 1994’te Hawaii’nin Lanai adasında evlendi. Basına yansıyan haberlere nazaran davetsiz konuklardan korunmak için düğün sırasında adadaki tüm helikopterleri kiralamışlardı.

Bill Gates geçen yıl vakıf işlerine odaklanmak için Microsoft’un idare şurasından ayrılmıştı.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Savaşçı dizisinde istenilen muvaffakiyete ulaşamayan imal grubu yeni planlarını uygulamaya başladı