DOLAR

17,2674$% 0.28

EURO

17,6558% 0.52

STERLİN

20,7537£% 0.99

GRAM ALTIN

968,13%0,58

ÇEYREK ALTIN

1.592,00%-0,37

TAM ALTIN

15.677,47%-0,82

BİTCOİN

353965฿%2.20938

a

Bireysel Kredi Çeşitleri Nelerdir?

Bireysel kredi çeşitleri nelerdir denilince insanın aklına birçok kredi çeşidinin geldiğini bilmekteyiz. Bireysel kredi çeşitleri bankalar tarafından müşteri potansiyelinin artırmak isteyen birçok banka çeşitli kampanyalar ile birlikte müşterilerine bireysel kredi altında çeşitli avantajlar sunmaktadır. Bu avantajlardan faydalanmak isteyen birçok kişinin bu konuda araştırma yaptığını bilmekteyiz. Sizlerde bireysel kredi çeşitleri hakkında araştırma yapıyorsanız, yazımızdan detaylara ulaşabilirsiniz. Sizlere bu yazımızda Bireysel Kredi Çeşitleri Nelerdir? Sorusunu cevaplandırarak detayları hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Bireysel Kredi Türleri Nelerdir

 • İhtiyaç Kredisi
 • Tatil Kredisi
 • Bayram Kredisi
 • Eğitim Kredisi
 • Sağlık Kredisi
 • Borç Transfer Kredisi
 • Konut Kredisi
 • Konut Kredisi

Bireysel Kredi Çeşitleri Nelerdir?

Bireysel kredi çeşitleri günümüzde birçok kişinin gerek birikim yapmak, gerek tatil yapmak gerekse acil nakit ihtiyacını gidermek amacıyla tercih etmiş olduğu kredi türleri arasında yer almaktadır. Sizlerde finansal ihtiyaçlarınızı karşılamak adına bireysel kredi çeşitlerinden faydalanabilirsiniz. Sizler için ön plana çıkan ve en çok tercih edilen bireysel kredi çeşitlerini listeledik.

Bireysel Kredi Çeşitleri Nelerdir?

İhtiyaç Kredisi  

Bankaları bizlere sunduğu kredi türlerindendir. Tüketici kredisi olarak da bilinmektedir. Bu kredi türü daha çok acil nakit ihtiyacının karşılanmasın da başvurulan 36 ay’a kadar maksimum kullanım sağlayan ihtiyaç kredisi için ilk olarak gelir düzeyimizin önemli olduğu kadar bankalarda ki skor oranımızın da büyük etkisi bulunmaktadır. Bu kredi kullanımın da cayma hakkımızda bulunmaktadır. Krediyi aldıktan sonra vazgeçtiğinizde bunu 14 gün içerisinde kredinizden vazgeçebilirsiniz fakat bunu öncelikle müşteri temsilcinize belirtmiş olmanız gerekmektedir. Kredi Kartını kullandıysanız ve cayma hakkınızı da kullandıysanız kredide kullandığınız anapara ve geri iade tarihine kadar 30 gün süre içerisinde kullandığınız tutarı bankaya yatırmış olmanız gerekmektedir. Eğer tutarda ödeme zorluğu çekiyorsanız, bunu öncelikle müşteri temsilcisine bildirmeli ve size yeni bir ödeme planı oluşturulmasını talep edebilirsiniz. Bu ödeme planı ile vadesi uzayacak fakat bize katacağı kolaylık ile kredimizi ödeyebileceğiz.

Bireysel Kredi Çeşitleri Nelerdir? Düğün Kredisi

Yeni evlenecek çiftlere masrafsız ve yüklerini hafifletecek bir şekilde kullanılabilen düşük faizli ve geri ödemesi olan bir kredi türüdür. Krediye başvuruda bulunabilmek için bazı şartları ve koşulları sağlaması gerekmektedir.  İstenen bu koşul ve şartlardan bahsedecek olursak:

 • Başvuruda bulunan çiftlerin yaşlarının en az 18, en fazla ise 24 olmaları gerekmektedir.
 • Öğretim durumları üniversite mezunu ise yaş üst sınırı 26 olarak belirlenmektedir.
 • Sicilinde herhangi bir ağır suçtan dolayı yargılanmamış olması gerekmektedir.
 • Başvuruda bulunan kişinin maddi imkânlarının yeterli olmadığını gösterir nitelikte olmalıdır.
 • Başvuruda bulunan kişin daha önce evlilik yapmamış olması gereken şartlar arasında yer almaktadır.

Tatil Kredisi

Son dönemlerde yaşanan ekonomik durgunluk sebebi ile tatil yapmak isteyenlerin finansman ihtiyaçlarını uygun şartlarda sağlayabilmek ve turizm sektörünü desteklemek isteyen bankalar ihtiyaç kredisi altında yer alan tatil kredisini bizlere sunmuştur. Tatil kredisi ile birlikte insanlar istemiş oldukları tatile tatil kredisi ile ulaşabilmektedir. Tatil kredisi, belirli döneme kadar ödemesiz olarak sonrasında ise belirli dönemler halinde uygun fiyatlarla ödeme imkanı sağlanan bir kredi türüdür.

Bayram Kredisi

Bayram kredisi, bayram dönemin de insanların ekonomik durumlarına finansman sağlaması amacıyla belirli bir döneme kadar ödemesiz olan ve düşük faiz imkânını sunan ihtiyaç kredisini ifade etmektedir. Kredi için Bankalardan başvurabileceğiniz gibi SMS yolu ile de kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bireysel Kredi Çeşitleri Nelerdir? Eşya Kredisi

Ev kurmaya çalışan birçok eşyayı bir arada almak durumunda kalan İnsanların sosyal ihtiyaçlarının karşılanması için finansmanına uygun şartta olmasına destek sağlamaktadır. Krediye başvurma şartları  ve bizden istenilen  şartlardan bahsedecek olur isek:

 • Başvuruda bulunan kişini 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir.
 • Sosyal Güvenlik Durumunun 3 ve 6 aylık kaydının olması ve gelirini gösterecek şekilde belgeleyen kişilere kredi imkanı sağlanmaktadır.

Eğitim Kredisi

Krediden faydalanabilmek için ilk olarak Yüksek Öğrenim gören öğrencilerin maddi yönden desteklenebilmesi için 18 yaşından büyük olması ve belirli bir gelirinizin olduğunu belgeleyebileceğiniz bir işte çalışıyor olmanız gerekmektedir. Siz kredi imkânlarından yararlanamıyorsanız çocuğunuzun gittiği veya gideceği okuldan almış olduğunuz eğitim giderlerini gösteren belgeye sahip olmanız krediye başvuruda bulunmanız için yeterli olacaktır.

Sağlık Kredisi

Son zamanlarda ülkemizde yaşanan hastalık nedeniyle acil sağlık durumunun bedeli maddi olarak bütçenizi zorlayabilmektedir. Sağlık kredisi, İhtiyaç kredisi altında verilen fakat farklı olarak hesaplanan kredidir. Bu kredi için direk olarak bankalardan veya mobil banka üzerinden kefilsiz bir şekilde başvuruda bulunabilirsiniz.

Borç Transfer Kredisi

Genellikle kredi kart borçlarınız için ihtiyaç kredisi ile yapılandırabildiğiniz tek banka hesabı üzerinde borçlarınızın hepsini toplayabilme imkanı sağlayan ve borçlarınızı bir araya getirerek işinizi daha kolaylaştırabilecek ve düzenli ödeme imkanı sağlayan bir kredi türüdür. Bu kedi türü genellikle borçlar20ını yapılandırmak isteyenler tarafından tercih edilmektedir.

Konut Kredisi

Konut kredisi ev sahibi olmak isteyenlerin en çok tercih etmiş olduğu kredi türleri arasında yer almaktadır. Bankalar tarafından istenilen bilgi ve belgelerin temin edilmesi ile birlikte oluşturulan bu kredi günümüzde de uygun vade ve düşük faiz seçenekleri ile birlikte oldukça çok tercih edilmektedir.

Taşıt Kredisi

Taşıt kredisi günümüzde araç almak isteyenlerin uygun faiz oranları ile birlikte oldukça çok tercih etmiş olduğu kredi türleri arasında yer almaktadır. Düşük fazi oranı ve uygun vade seçenekleri ile sunulan taşıt kredileri kişilerin araç almasını kolaylaştıracaktır.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.