h Dolar 7,7171 %-1.11
h Euro 9,4752 %-1.11
h Altın (Gr) 469,11 %18:33
h Çeyrek Altın 768,40 %3.071,17
h Tam Altın 7.636,21 %15.210,12
h Bitcoin 178617 %10.67523
a
  • DavaHaber
  • Genel
  • Cami olayının akabinde Gaziantep Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek emekliliğini istedi

Cami olayının akabinde Gaziantep Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek emekliliğini istedi

Cami olayının akabinde Gaziantep Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek emekliliğini istedi
0

BEĞENDİM

Vilayet Emniyet Müdürlüğünün resmi toplumsal medya hesabında yaptığı açıklamayla aldığı kararı duyuran Zeybek, açıklamasında “Bugüne kadar edindiğim devlet deneyimi ve vazife şuurum, bu haklı lakin provokatörlerin ekmeğine yağ süren bir çalışanın problemli müdahale biçimini, devletimizin ve Türk Polis Teşkilatının yıpratılmaması ismine, emrimdeki çalışanın bu yanılgılı aksiyonunun etik sorumluluğuyla, yaklaşık 37 yıldır büyük bir şevk ve her bir meslektaşım üzere özveriyle misyon yaptığım Emniyet Teşkilatından 04.05.2021 günü emekliliğimi istemiş bulunmaktayım” sözleriyle emekliliğini istediğini açıkladı.

Gaziantep’te son olarak yaşanan ‘cami provokasyonu’ olayının akabinde toplumsal medyada dolaşan müdahale imgeleri sonrası misyon müddetinin dolmasına 6 ay kalan emekliliğini isteyen Zeybek, yaptığı açıklamada, şu tabirlere yer verdi:

  • 02 Mayıs 2021 Pazar günü Gaziantep’te, kendilerini “Furkan Gönüllüsü” olarak isimlendiren bir küme mescitlerimizde kalabalıklar halinde toplanmış, ilgililerin kararlı duruşu sonucu dağılmışlardır. Gelen istihbarı bilgilere nazaran, itikaf mazeretiyle mescitlerden çıkılmayacağı, kimi oluşumların geçmişte denediği üzere “Sivil İtaatsizlik” ve“ Alternatif Cuma” gibisi bir teşebbüs içinde olunacağı bilgisi alınmıştır. Gaziantep vilayet Müftüsünün 03.05.2021 günü saat 05.40’da 40-50 kişilik kümelerin mescitleri boşaltmamakta direndiğine ve takviyeye gereksinimleri olduğuna dair talebi üzerine, tarafımdan günün nöbetçi müdürüne gereğince kuvvet alarak din görevlilerine takviye olunması talimatı verilmiştir. Pandemi şartlarında alınan tedbirleri çarpıtarak halkımızı kışkırtmak gayesiyle, İslam dininin kutsalları da istismar edilmek suretiyle bir provokasyon teşebbüsünde bulunulmuştur.
  • “Salgın sebebiyle alınan önlemlere uymamak, toplum sıhhatini hiçe sayarak tehlikeye düşürmek olduğu üzere, dinimize nazaran de büyük bir vebal ve kul hakkı ihlalidir. Her gün yüzlerce kişinin vefat ettiği bir ortamda, evvel kelamlı ikazlarda bulunulmuş, gurubun hakaret ederek aksiyonlarına devam etmesi üzerine kademeli olarak müdahale edilmiştir. Fakat bu haklı müdahale esnasında orada bulunmaması gereken bir işçimiz, bizim de asla kabul edemeyeceğimiz bir formda cami içinde biber gazı kullanmış ve derhal vazifeden uzaklaştırılarak sorumlular hakkında gerekli soruşturma süreci başlatılmıştır.
  • Bugüne kadar edindiğim devlet deneyimi ve misyon şuurum, bu haklı ancak provokatörlerin ekmeğine yağ süren bir çalışanın problemli müdahale biçimini, devletimizin ve Türk Polis Teşkilatının yıpratılmaması ismine, emrimdeki çalışanın bu yanılgılı aksiyonunun etik sorumluluğuyla, yaklaşık 37 yıldır büyük bir şevk ve her bir meslektaşım üzere özveriyle vazife yaptığım Emniyet Teşkilatından 04.05.2021 günü emekliliğimi istemiş bulunmaktayım.

Zeybek açıklamasının sonunda ise “Beni dört ilin Vilayet Emniyet Müdürlüğüne layık görüp emanet eden devlet büyüklerime, birlikte misyon yapmaktan onur duyduğum isimli, askeri ve mülki erkan ile tüm meslektaşlarıma, bu şiddetli meslek yaşantım boyunca sürekli dayanak ve fedakarlıklarıyla yanımda olan eşim ve evlatlarıma, her şeyin en uygununa layık aziz milletimize şükranlarımı sunuyorum” kelamlarını ekledi.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Gaziantep Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek emekliliğini istedi