h Dolar 7,7171 %-1.11
h Euro 9,4752 %-1.11
h Altın (Gr) 469,11 %18:33
h Çeyrek Altın 768,40 %3.071,17
h Tam Altın 7.636,21 %15.210,12
h Bitcoin 178617 %10.67523
a
  • DavaHaber
  • Genel
  • Dünya
  • Çin Komünist Partisi’nin Hindistan’daki korona vefatlarıyla alay eden paylaşımı reaksiyonlar sonrası silindi

Çin Komünist Partisi’nin Hindistan’daki korona vefatlarıyla alay eden paylaşımı reaksiyonlar sonrası silindi

Çin Komünist Partisi’nin Hindistan’daki korona vefatlarıyla alay eden paylaşımı reaksiyonlar sonrası silindi
0

BEĞENDİM

Çin Komünist Partisi’yle ilgili bir toplumsal medya hesabından yapılan Hindistan paylaşımı büyük reaksiyon çekti. Koronaya bağlı mevt sayıları dünya rekoru kıran Hindistan ile alay eden paylaşımda, “Çin’de fırlatılan bir roket ile Hindistan’da koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden şahısların parklarda yakıldığı fotoğraf yan yana koyularak “Çin’de yakılan ateş ile Hindistan’da yakılan ateş ortasındaki fark” tabirleri yer aldı. Cumartesi akşamüzeri yapılan bu paylaşım yansıların akabinde silindi.

PAYLAŞIMIN UYGUNSUZ OLDUĞUNU YAZDILAR

Milyonlarca takipçisi olan Çin Komünist Partisi Merkezi Politik ve Yasal İşler Kurulu tarafından yapılan paylaşımın akabinde Weibo kullanıcıları bunun uygunsuz olduğunu, Çin’in Hindistan’a geçmiş olsun dileklerini sunmasının daha gerçek olacağını yazmıştı.

Çin’deki Küresel Times gazetesinin yazı işleri müdürü Hu Şijin Çin’in Hindistan’la insani bir dayanışma göstermesinin ahlaki açıdan daha gerçek olacağını belirten bir makale kaleme aldı.

ÇİN DEVLET LİDERİ YARDIM EDEBİLECEKLERİNİ SÖYLEMİŞTİ

Cuma günü Çin Devlet Lideri Şi Jinping Hindistan Başbakanı Narendra Modi’ye, ülkede artan vefatlar nedeniyle başsağlığı bildirisi iletmiş, gereksinim duyulması halinde yardım gönderebileceklerini söylemişti.

HİNDİSTAN’DA GÜNLÜK VEFAT SAYILARI DÜNYA REKORU KIRIYOR

Hindistan’da koronavirüs salgınının ikinci dalgası çok sayıda kişinin hayatını kaybetmesine yol açtı. Ülke genelinde hastanelerde boş yatak bulmak zorlaşırken oksijen kıtlığı da yaşanıyor. Pazar günü Hindistan’daki günlük can kayıpları 3 bin 689 ile pandeminin başından bu yana en üst düzeye ulaştı. Cumartesi günü ise ülkede tespit edilen 400 bin yeni olay bu alanda bir dünya rekoru kırdı.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

California açıklarında alabora olan gemide 2 kişi öldü