h Dolar 7,7171 %-1.11
h Euro 9,4752 %-1.11
h Altın (Gr) 469,11 %18:33
h Çeyrek Altın 768,40 %3.071,17
h Tam Altın 7.636,21 %15.210,12
h Bitcoin 178617 %10.67523
a

Esnaf market kararından mutlu

Esnaf market kararından mutlu
0

BEĞENDİM

Market genelgesi ile zincir marketlerde gereksinimden fazlasının satılmaması kararı, esnafın da haksız rekabet oluşturduğu münasebet ile esnafın üst kuruluşu Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Lideri Bendevi Palandöken tarafından gündeme getirilmişti.

ESNAF İSMİNE TEŞEKKÜR ETTİ

Taleplerinin dikkate alınarak uygulamaya geçirilmesi nedeni ile esnaf ismine yetkililere teşekkür eden Palandöken “Taleplerimizin dikkate alınarak haksız rekabetin ortadan kalkmasında başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya, Ticaret Bakanımız Sayın Mehmet Muş’a ve emeği geçen herkese esnafımız ismine teşekkür ediyorum.” dedi.

“MARKET GENELGESİ FIRSATÇILIĞA SON VERDİ”

Palandöken, İçişleri Bakanlığı’nın “market tedbirleri”ne ait genelgesini olumlu bulduklarını belirterek, “Market genelgesi ile fırsatçılığa son verildi.” sözünü kullandı.

MARKETLERDE YALNIZCA BESİN, İLAÇ VE PAKLIK ESERLERİ SATILABİLECEK

Palandöken, yazılı açıklamasında, kelam konusu genelge kapsamında marketlerde temel besin, ilaç ve paklık eserlerinin dışındaki eserlerin satışına müsaade verilmeyeceğini anımsattı.

Tam kapanma sürecinde uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili yöntem ve asılların tekrar belirlenmesinin esnaf ve sanatkar ismine sevindirici bir karar olduğuna işaret eden Palandöken, “Market genelgesi ile fırsatçılığa son verildi. Haksız bir uygulama ortadan kalktı.” değerlendirmesinde bulundu.

“İNTERNETTEN SATIŞLAR DEVAM EDECEK”

Palandöken, marketlerde kimi eser kümelerinin satışının yasaklanmasının sadece fizikî ortamda gerçekleştirilen alışveriş için geçerli olduğunu, buna rağmen internetten satışların devam edeceğini belirterek, şunları kaydetti:

“İNTERNET SATIŞINA DA KISITLAMA GELSİN”

“Marketlerin internet satışlarına da kısıtlama getirilmeli. Bu bahiste bulunduğumuz taleplerin takipçisi olacağız.”

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Ham çelik üretiminde yükseliş sürüyor