h Dolar 7,7171 %-1.11
h Euro 9,4752 %-1.11
h Altın (Gr) 469,11 %18:33
h Çeyrek Altın 768,40 %3.071,17
h Tam Altın 7.636,21 %15.210,12
h Bitcoin 178617 %10.67523
a

Fahrettin Koca’dan vefat raporu açıklaması

Fahrettin Koca’dan vefat raporu açıklaması
0

BEĞENDİM

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, bir hasta yakınının toplumsal medyadan paylaştığı mevt dokümanı ile Kovid-19 tedavisi gören hastanın mevt dokümanında yazan bilgilerden yola çıkarak, kişinin Kovid vefatının saklandığının tez edildiğini belirterek, hasta yakınının ve kimi siyasalların paylaştığı doküman ile kayıtlardaki mevt dokümanını paylaştı.

“ÖLÜM NEDENİNİN BELİRLENMESİ DOKTORUN SORUMLULUĞUNDA”

Cemal Küçükşahin’in bir vakıf üniversitesi hastanesinde Kovid-19 tedavisi görürken vefat ettiğini, kişinin vefat dokümanını düzenleyen hekimin vefat nedenine “bulaşıcı olmayan hastalık” bilgisi girerek mevt evrakını onayladığı söz eden Koca, “Ölüm evraklarının onaylanması ve mevt nedeninin belirlenmesi takip eden tabibimizin sorumluluğundadır. Fakat vefat evrakları tabiplerimiz onayladıktan sonra 3 farklı doktordan oluşan bir üst komite tarafından incelenerek denetim edilmekte ve bir kusur ya da eksik olduğu düşünüldüğünde tabip bilgilendirilerek raporunu incelemesi istenmektedir.” bilgisini verdi.

Hastanın 30 Nisan 2021 tarihinde mevt raporunun doktor tarafından onaylandığını ve üst kurul incelemesi sonrası 2 Mayıs 2021 tarihinde tabibe rapor iade edilerek, hastanın Kovid-19 olumlu olduğunun ve bunun teşhiste belirtilmesi gerektiğinin hatırlatıldığını aktaran Koca, doktorun de raporunu yine düzenleyerek tıpkı gün onayladığını vurguladı.

“ŞÜPHELİ HALE GETİRMENİN KİMSEYE YARARI YOK”

Raporun son halini toplumsal medya hesabından paylaştığını belirten Koca, şunları kaydetti:

“Bu hasta, kayıtlarımızda ve tüm istatistiklerimizde Kovid ölüsü olarak kayıtlıdır. Sav edildiği üzere hasta Kovid olduğu halde değilmiş üzere bir kayıt yoktur. Hasta yakınına teslim edilen evrak defin süreçlerinin gecikmeden yapılması için son inceleme yapılmadan düzenlenmiş ve incelemeye açık olan dokümandır. Hastanın vefat evrakında bulaşıcı olmayan hastalık yazılmış olmasının nedeni tedavisi 23 gün süren hastamızın bir mühlet sonra PCR test sonucunun negatif çıkmış olmasıdır. Doktor burada bulaşıcı bir durum kalmadığına hükmetmiştir ve sonuncu karar verici tabibin kendisidir. Özetle bir vakıf üniversitesi hastanesinde tedavi görürken vefat raporunda tüm bilgilerin eksiksiz verilmediği bir vatandaşımızın devletimizin kayıtlarında durumu olması gerektiği üzere Kovid-19 olarak yer almıştır. Buradan bilgilerin güvenilirliğini kuşkulu hale getirmenin kimseye yararı yoktur.”

Bakan Koca, açıklamasının sonunda Küçükşahin’e Allah’tan rahmet, sevenlerine başsağlığı diledi.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Kuşadası’nda görülen siyah yılanlar tasa yarattı: Katiyen öldürmeyin