h Dolar 7,7171 %-1.11
h Euro 9,4752 %-1.11
h Altın (Gr) 469,11 %18:33
h Çeyrek Altın 768,40 %3.071,17
h Tam Altın 7.636,21 %15.210,12
h Bitcoin 178617 %10.67523
a

Gaziantep Emniyet Müdürü emekliliğini istedi

Gaziantep Emniyet Müdürü emekliliğini istedi
0

BEĞENDİM

Gaziantep’te bir kümenin, koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan tam kapanmayı ihlal ederek mescitte itikaf ibadeti yapmak istemesi sonucu kolluk kuvvetlerinin kümeye müdahalesi gündeme bomba üzere düşmüştü.

Olayın akabinde cami içerisinde biber gazlı müdahalede bulunan vazifeliler açığa alınmıştı.

EMEKLİLİĞİNİ İSTEDİ

Bu gelişmelerin ardından Gaziantep’te, 19 Eylül 2019 tarihinden buyana Vilayet Emniyet Müdürlüğü vazifesini yapan Cengiz Zeybek, emekliliğini istediğini duyurdu.

Vilayet Emniyet Müdürlüğünün resmi toplumsal medya hesabında yaptığı açıklamayla aldığı kararı duyuran Zeybek, açıklamasında “Bugüne kadar edindiğim devlet deneyimi ve vazife şuurum, bu haklı ancak provokatörlerin ekmeğine yağ süren bir işçinin problemli müdahale biçimini, devletimizin ve Türk Polis Teşkilatının yıpratılmaması ismine, emrimdeki işçinin bu yanılgılı hareketinin etik sorumluluğuyla, yaklaşık 37 yıldır büyük bir şevk ve her bir meslektaşım üzere özveriyle misyon yaptığım Emniyet Teşkilatından 04.05.2021 günü emekliliğimi istemiş bulunmaktayım” tabirleriyle emekliliğini istediğini duyurdu.

“İTİKAF MAZERETİYLE SİVİL İTAATSİZLİK”

Gaziantep’te son olarak yaşanan ‘Cami Provokasyonu’ olayının akabinde toplumsal medyada dolaşan müdahale manzaraları sonrası misyon müddetinin dolmasına 6 ay kalan emekliliğini isteyen Zeybek, yaptığı açıklamada, “02 Mayıs 2021 Pazar günü Gaziantep‘te, kendilerini “Furkan Gönüllüsü” olarak isimlendiren bir küme mescitlerimizde kalabalıklar halinde toplanmış, ilgililerin kararlı duruşu sonucu dağılmışlardır. Gelen istihbarı bilgilere nazaran, itikaf mazeretiyle mescitlerden çıkılmayacağı, kimi oluşumların geçmişte denediği üzere “Sivil İtaatsizlik” ve“ Alternatif Cuma” gibisi bir teşebbüs içinde olunacağı bilgisi alınmıştır. Gaziantep vilayet Müftüsünün 03.05.2021 günü saat 05.40’da 40-50 kişilik kümelerin mescitleri boşaltmamakta direndiğine ve dayanağa gereksinimleri olduğuna dair talebi üzerine, tarafımdan günün nöbetçi müdürüne gereğince kuvvet alarak din görevlilerine takviye olunması talimatı verilmiştir. Pandemi şartlarında alınan tedbirleri çarpıtarak halkımızı kışkırtmak hedefiyle, İslam dininin kutsalları da istismar edilmek suretiyle bir provokasyon teşebbüsünde bulunulmuştur. Salgın sebebiyle alınan önlemlere uymamak, toplum sıhhatini hiçe sayarak tehlikeye düşürmek olduğu üzere, dinimize nazaran de büyük bir vebal ve kul hakkı ihlalidir. Her gün yüzlerce kişinin vefat ettiği bir ortamda, evvel kelamlı ikazlarda bulunulmuş, gurubun hakaret ederek hareketlerine devam etmesi üzerine kademeli olarak müdahale edilmiştir.

“EMEKLİLİĞİMİ İSTEMİŞ BULUNMAKTAYIM”

Lakin bu haklı müdahale esnasında orada bulunmaması gereken bir çalışanımız, bizim de asla kabul edemeyeceğimiz bir halde cami içinde biber gazı kullanmış ve derhal vazifeden uzaklaştırılarak sorumlular hakkında gerekli soruşturma süreci başlatılmıştır. Bugüne kadar edindiğim devlet deneyimi ve vazife şuurum, bu haklı fakat provokatörlerin ekmeğine yağ süren bir çalışanın sıkıntılı müdahale biçimini, devletimizin ve Türk Polis Teşkilatının yıpratılmaması ismine, emrimdeki çalışanın bu kusurlu aksiyonunun etik sorumluluğuyla, yaklaşık 37 yıldır büyük bir şevk ve her bir meslektaşım üzere özveriyle vazife yaptığım Emniyet Teşkilatından 04.05.2021 günü emekliliğimi istemiş bulunmaktayım” tabirlerine yer verdi.

“ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM”

Zeybek açıklamasının sonunda ise, “Beni dört ilin Vilayet Emniyet Müdürlüğüne layık görüp emanet eden devlet büyüklerime, birlikte vazife yapmaktan onur duyduğum isimli, askeri ve mülki erkan ile tüm meslektaşlarıma, bu güçlü meslek yaşantım boyunca hep dayanak ve fedakarlıklarıyla yanımda olan eşim ve evlatlarıma, her şeyin en güzeline layık şanlı milletimize şükranlarımı sunuyorum” kelamlarını ekledi.


0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Tarım emekçilerini taşıyan minibüs kaza yaptı: 16 yaralı