h Dolar 7,7171 %-1.11
h Euro 9,4752 %-1.11
h Altın (Gr) 469,11 %18:33
h Çeyrek Altın 768,40 %3.071,17
h Tam Altın 7.636,21 %15.210,12
h Bitcoin 178617 %10.67523
a

İcra Taahhüdünü İhlal edenler dikkat

İcra Taahhüdünü İhlal edenler dikkat
0

BEĞENDİM

İnstagram hesabımız üzerinden sıklıkla sorulan sorulara buradan kalıcı cevaplar vermek istedik. Bu soruların arasında en fazla olan ise icra borcumu ödemezsem hapis yatar mıyım?, icra taahhüdü nedir?, İcra taahhüdü verip ödemezsem ne olur?, İcra taahhüdü cezası nedir? tüm sorularınıza yanıt vereceğimiz makalemizi okumanızı ve sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanızı umuyoruz.

İcra borcumu ödemezsem hapis yatar mıyım?

İcra ve iflas kanunları içerisinde borçlunun borcunu ödememesi durumunda hapis cezası bulunmaz.

Ancak alacaklının dosya borcunu haciz sırasında veya mevcut mal varlığınızı satarak kapatmasını engellemek amacıyla ödeme taahhüdünde bulunmanız ve ödemenin belirtilen sürede yapılmaması durumunda taahhüdü ihlal etmeniz nedeniyle üç aya kadar tazyik hapsi ile ceza almanız mümkündür.

icra borcumu ödemezsem hapis yatar mıyım?, icra taahhüdü nedir?, İcra taahhüdü verip ödemezsem ne olur?, İcra taahhüdü cezası nedir?

İcra Taahhüdü nedir ?

İcra ve iflas kanununun 340. maddesinde borçlunun borcu ne şekilde ve ne zaman ödeyeceğini belirtmesi bununla birlikte alacaklının yapacağı işlem ve masraf yapmaması için verilen ödeme sözüdür.

İcra taahhüdü ne zaman verilir?

İcra taahhüdü haciz sırasında verilebileceği gibi, icra dairesine gidilerek de verilebilir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken hususlar vardır.

İcra dairesinde taahhüt verirken öncelikle dosya borcunu ödemeye yeterli mallarınızın alacaklı tarafından haczedilmiş ve 1. sırada olması şartı aranır şartlar uygunsa icra dairesinden taahhüt verebilirsiniz. Ancak bu halde bile alacaklının hacizli malların satış işlemine başlamamış olması dikkate gerekmektedir..

Taahhüdü kabul muhtırası nedir?

Haciz sırasında dosyaya iştirak eden avukat olduğu gibi hazirun sıfatıyla hacze iştirak eden Katip arkadaşlarda olabiliyor. Hazirun’un almış olduğu taahhüdün geçerli olabilmesi için tarafınıza taahhüdünüz’ün kabul edildiği ile ilgili bildirim yapılır.

İcra Taahhüdün Şartları Nedir? Neye göre belirlenir?

İcra taahhüdünde iki adet seçenek bulunuyor bunlardan birisi taksitli ödeme, ikincisi ise tek seferde ödeme sözü olarak geçer. İcra iflas kanunu 111. maddesi içerisinde düzenlenmiştir.

İcra Taahhüdünde belirtilmesi gereken alacaklar nelerdir?

İcra taahhüdünün geçerli olabilmesi için aşağıda belirtilen kalemlerin açıkça yazılmış olması şarttır.

 • Asıl alacak
 • Takip öncesi işlemiş faiz
 • Takip tarihinden taahhüt tarihine kadar işlemiş faiz
 • Taahhüt tarihinden ödeme tarihine kadar işleyecek faiz
 • Vekalet ücreti
 • İcra harç ve masrafları
 • Ödeme tarihinin ve taksitlendirme varsa taksit tarihlerin

İcra Taahhüdünü İhlalden ceza hangi koşullarda çıkar?

 1. Taahhüt belirtilen şartları taşımalıdır.
 2. İcra taahhüdü para borçları için verilmiş olmalıdır.
 3. Taahhüt sırasında verilen tarihte borç ödenmemiş olmalıdır.
 4. Borçlunun kabul edilebilir mazereti bulunmamalıdır.
 5. Alacaklının icra ceza mahkemesine şikayet etmesi gerekir.
 6. Alacaklının zaman aşımı süresini geçirmemiş olması gerekir.

İcra Taahhüdünü ihlal ettim hapis cezasından nasıl kurtulurum?

Taahhüdü ihlal nedeniyle verilen cezalar tazyik hapsi olması nedeniyle dava açılan aylara ait borcun ödenmesi, Dosya borcunun tamamen kapanması ya da alacaklı vekilinin şikayetten vazgeçmesi durumunda hapse girmezsiniz.

Konu hakkında daha fazla detay öğrenmek için Avukata soru sor alanından bize ulaşabilirsiniz. Hukuki Destek almak için canlı destek sistemimizden bilgi alabilirsiniz.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (73)
 • Hakkı beyazgül
  2 sene önce
  0 0

  iyi günler öncelikle bilgilendirmeniz için teşekkür ediyorum. Haciz sırasında korktuğum için ödeyemeyeceğim aylık miktar a taahhüt vermek zorunda kaldım 2 aydır ödeyemiyorum avukat dava açacam diyor ne yapmam lazım lütfen yardımcı olur musunuz

 • karakaya
  2 sene önce
  0 0

  Merhaba dosya vekiline durumu iletin yeni bir taahhüt vermek istediğinizi tutarda düzenleme yapılmasını isteyin. Tamamen karşı tarafın insiyatifi dahilinde bir konu şikayet edilirseniz ceza çıkabilir, gerekli prosedür eksiksiz tamamlanmışsa.

 • erdal
  1 sene önce
  0 0

  hiç bisy olmaz

 • HukukiDestek
  2 sene önce
  0 0

  Merhaba Hakkı Bey alacaklı taraf ile görüşmeniz gerekiyor. Taahhüt miktarının Revize edilmesini talep edebilirsiniz ancak alacaklının elinde koz olması nedeniyle buna sıcak bakacaklarını düşünmüyorum açıkcası

 • Babamdan taahhüt almışlar şimdi çalışamıyor bende ödeme konusunda yardımcı olmaya çalışıyorum ancak 1000 lira yerine 750 TL ödeme yapabiliyoruz hapis cezası çıkar mı?

 • HukukiDestek
  2 sene önce
  0 0

  Merhaba Çağla hanım Alacaklı taraf ile görüşmenizde fayda var taahhütlerin eksiksiz yerine getirilmesi gerekiyor. Alacaklı ile görüşüp durumu izah ederseniz şikayet etmeyebilirler.

 • deniz karamürsel
  2 sene önce
  0 0

  Ödeme emri gönderdiler borcumdan dolayı hemen icra dairesine gidip taahhüt versem evime yinede hacze gelirler mi?

 • HukukiDestek
  2 sene önce
  0 0

  Merhaba Takibi başlatan avukat ile görüşmenizde fayda var.

 • Esra konuk
  2 sene önce
  0 0

  Ben senedimi avukata verdim bana sormadan gidip borçlu adama taksit yapmış çok sinirim bozuldu hemde aylık 200 TL 10 senede bitmeyecek 50 bin lira alacağım var sinirlerim tepeme çıktı ne yapmalıyım sizce?

 • HukukiDestek
  2 sene önce
  0 0

  Merhaba Esra Hanım Avukatınız ile görüşmenizde gerekiyor bu hususta yorum yapmamız etik olmayacak maalesef iyi günler dileriz.

 • Nazlı özgenç
  2 sene önce
  0 0

  Avukat hacze gelecem diye telefon açıyor ya adliyeye gel taahhüt ver ya da gelir evini kaldırım taahhüt miktarını kim belirleyecek üniversite öğrencisiyim yardımcı olabilir misiniz

 • HukukiDestek
  2 sene önce
  0 0

  Merhaba Nazlı Hanım dosyanız ile ilgilenen avukat ile görüşmeniz gerekiyor

 • murattsumnu
  2 sene önce
  0 0

  Vatandaşın kendine olan 1 liralık borcu için utanmadan dosya açan icra yollayan kurum milyonluk borçları siliyor… 😡😡😡😡😡 taahhüt verdik şimdi hapis cezası çıktı gidip yatacam çıkınca görüşürüz

 • Ufuknturp
  2 sene önce
  0 0

  Öncelikle kolay gelsin ve böyle bir hizmet vererek imkanı olmayan insanlara bu şekilde yardımcı oldugunuz için teşekkür ederim benim sorunum benzer sorunlarla aynı 2012 yılında bir var yüzünden borcum oluşmuş da sonra telefonla ulaşmaya çalışmışlar surekli borçla ilgili evrak göndermişler fakat ben adresimde isim gereği bulunmadığım için hiç biri elime ulasmadi bundan 4 5 ay önce tekrar aradılar borcu söylediler bende telefonda şu tarihte odeyebilriim diye sözlü olarak söyledim.. fakat imkanlarım yeterli olmadığı için ödeyemedim. Bugün tekrar görüştük ve bana 450 tl borcun 4800 tl olduğunu bunu en geç yarına kadar ödemem gerektiğini söylediler aksi takdirde tahaddut ettiğim için hakkımda şikayette bulunup tutuklama gerçekleşeceğini hapis cezası alacağımi söyleyip alaynen tehdit ettiler.
  Böyle bi durumda imzalı bir tahaddut vermediğim hâlde hakkımda böyle bir karar verilebilirmi.? Saygilarimi sunar basarilarinizin devamını dilerim

 • HukukiDestek
  2 sene önce
  0 0

  Merhaba Ufuk bey,

  Öncelikle borcunuzu ödemeye niyetli olduğunuz için iyi niyetinizi takdir ediyoruz, sözlü olarak iletmiş olduğunuz ancak tutamadığınız sözünüz, Taahhüdünüz için hakkınızda ceza çıkmayacağı gibi size bu şekilde ithamda bulunan kişileri şikayet etmeniz durumunda onların ceza alabileceğini söylersek yanlış olmaz.

  Sıklıkla sorulan sözlü taahhüd verdim hakkımda ceza çıkar mı sorusunun cevabı ise tabi ki hayır. icra müdürlüğü vasıtasıyla alınmayan taahhüdlerin herhangi bir cezai kaidesi bulunmamaktadır.

 • Gökhan efe
  2 sene önce
  0 0

  Borclu olduğum kişiye tek taksıt seklınde 230.000 bin tl tahahüt verdim burdan gelebilecek tek taksit seklınde verdım en Yüksek burdan 3 ay cezamı gelır yok miktara karşı mı ceza artar

 • HukukiDestek
  2 sene önce
  0 0

  Merhaba hakim kanaatine dayalı olarak 3 aya kadar tazyik hapsi çıkar. Çek şikayetlerinde miktara göre tazyik hapis süresi belirlenir.

 • asil
  1 sene önce
  0 0

  iyi günler taahhüt ihlalden hapis cezası aldım itiraz ettim.sonra işyerime maaş haczi geldi avukat taahhütü iptalmi etmiş oluyor acaba

 • HukukiDestek
  1 sene önce
  0 0

  Merhaba taahhüt ihlali sebebiyle Alacaklı taraf işlemlere devam edebilir. Bu durumda alacaklının ihlalinden söz edilemez

 • HASAN YELEK
  1 sene önce
  0 0

  banka borcumuz ile alakalı bizi hukuk bürosuna davet ettiler elden taksitli tahhüt verdik ve imza attık . bize icra dairesine gidip müdürlerin önünde bunu imzalamamızı istediler. yolda giderken araya diğer dosyamızın 30.000 lik borcunu da tek seferde ödememiz için taahhüt yaptıklarını görünce icra mdüürlüğüne gitmekten vazgeçtik. dava açmışlar ve mahkememeiz var yarın. bu usule uygun bir tahhütmüdür hapsen tazyik davası hapis kararı ile mi sonuçlanır? yardımınızı bekliyorum

 • HukukiDestek
  1 sene önce
  0 0

  Merhaba Hasan bey, İmza altına aldığınız taahhüt icra dairesinde ya da haciz sırasında memur vasıtasıyla alınmamış ise geçerliliği bulunmaz yani usule uygun değil.

 • Burcu
  1 sene önce
  0 0

  Merhaba.taahhut ettiğim 7000 tl borcunun 4500 ünü ödedim son taksidimi ise 3 gün geciktirdim ama odedim.ayin 1 inde ödemem gerekiyordu ayın 3unde hukuk bürosu çalışanlarından arandim yatırıp yatirmadigimi sordular bende bu ay gecikti yarın yatırılan dedim kabul ettiler ve söylediğim gibi ayın 4unde yatordim. 2 gün önce arayıp geç yaptırdınız size ceza davası acicaz dediler. Sonrasında gelin büroya avukatla görüşün dediler. Ben bu durumda haklı mı haksız mıyım. Bilgileri dahilinde olan birşeydi.madem ceza davası açılacaktı neden ayın 3unde arayıp yatirmaniza gerekiyor dava açılacak demediler. Teşekkürler

 • HukukiDestek
  1 sene önce
  0 0

  Merhaba, ödemenizi gecikmeli olsa bile ödediğiniz için taahhüdü ihlalden şikayette bulunamazlar.

 • Burcu
  1 sene önce
  0 0

  Ya siz ciddi mısınız içime su serptiniz. Ben dolandırıcı değilim borcumu ödemeye çalışan biriyim. Neden benimle oyun oynuyorlar o halde.cok üzgünüm kaç gündür uyku uyuyamiyorum.yani şimdi 3 gün geç yatordim diye ceza davası alamıyorlar değil mi?hukuk bürosuna neden davet ediyorlar acaba? Her neyse sizin gibi avukatlar işini her daim hakkıyla yapanlar iyi ki varlar.

 • HukukiDestek
  1 sene önce
  0 0

  Rica ederiz Burcu Hanım, yanlış bilgilendirme yapan kişinin avukat olmadığını düşünüyorum.

 • Burcu
  1 sene önce
  0 0

  Dava acamazlar demiştiniz.bugun gördüm e devletten ceza davam açılmış.

 • HukukiDestek
  1 sene önce
  0 0

  Burcu hanım, Dava öncesinde dosya alacağı kalmamışsa hukuki bir yarardan söz edilemez ve dava açmışlarsa ki açmaları tamamen acemilik olur ve düşer.

 • özcan
  1 sene önce
  0 0

  iyi günler kesinleşmiş taahhüt ihlal cezamın üzerinden 2 sene geçti aranma otomatikman düşer mi dilekçe yazmalimiyim

 • Osman
  1 sene önce
  0 0

  Kesinlesme tarihinden den 2 yil gecince otamatikmi kalkiyormu yoksa sizin birsey yapmanizmi gerekiyomus

 • Artemis
  1 sene önce
  0 0

  Merhabalar dayim esnaf mal aldigi yere 200 bin liralik srnet imzalamis ve odeyememis..icra raksitlendirmssini de odeyemeyince taahhut imzalatilmis fakat dukkan islemedigi icin maddi zorluga girmis onuda odeyememis hakkinda arama cikmis ve simdi yakalandi karakolda tutuklanmamasi icin ne yapmamiz gerekiyor

 • HukukiDestek
  1 sene önce
  0 0

  Geçmiş dönem taahhütlerinin ödenmesi gerekiyor.

 • Ahmet çelik
  1 sene önce
  0 0

  Avukatım alacaklıma bürosunda taahhütname imzalatı ne kadar geçerli olabilir bana pek inandırıcı gelmiyor

 • HukukiDestek
  1 sene önce
  0 0

  Taahhütname icra dairesinde resmi prosedürlere uygun olarak ya da haciz sırasında memur eşliğinde alınmalıdır aksi halde geçerliliği olmaz.

 • Sinan Özkaya
  1 sene önce
  0 0

  Merhaba

  Kredi borcum vardı icralık oldum ve taahüd imzaladım 24 ay taksit belirledik fakat işsizlik vegelir yetersizliĝinden 7 ay taksit yatıramadım3 ayhapiz cezası verildi şimdi 7 aylık taksit borcunu ödeme imkanımvar hapis cezasından kurtulabilrmiyim

 • HukukiDestek
  1 sene önce
  0 0

  Taahhüdü ihlal davasına konu olan aylara ait ödemelerinizi tamamlarsanız hapis cezasından kurtulursunuz

 • Sinan Özkaya
  1 sene önce
  0 0

  Hukuk bürosu ile görüştüm ya borcun tamamını ödersin yada hapise girersin dediler açık olan taksit borcumu ödemem yetersizmiş 13. İcraya gidip karara itraz etme hakkım varmı

 • HukukiDestek
  1 sene önce
  0 0

  Merhaba Sinan bey birikmiş taksitlerinizi ödeyin ve gelecek taksitlerinizi düzenli ödeyin.

 • Muhammed
  1 sene önce
  0 0

  Merhabalar.
  Ben 5 ay önce 2 kredi mi ödeyemedim bunu üzerine avukatlık oldu ve her geçen gün faiz işliyordu bende faizi durdurmak için taahhüt verdim fakat bunun 1 ayını ödeyemedim ameliyat olduğum için şirket Maaşımı kesti sigorta şirketi de geç yatırdığı için yatıramadım şimdi ise benden hepsi kapatmamı istiyorlar ama durumum yok kapatmaya bu durum da ne yapmam gerekiyor zor durumdayım çünkü

 • HukukiDestek
  1 sene önce
  0 0

  Taahhüdü ihlal davası açılmış ise geçmiş dönem borcunuzu ödeyin dava devam etse bile davaya konu taksit ödenmesi sebebiyle ceza çıkmaz.

 • Fatih
  1 sene önce
  0 0

  Merhabalar.
  Kardeşimin evine icra memurları geldikten sonra kendisi icra dairesine gidip taahhüt imzalayıp teslim etmiş ve aynı gün içinde bir dilekçe yazarak taahhütünün iptal edilmesini istemiş bu vermiş olduğu dilekçeyle beraberinde imzalayıp vermiş olduğu taahhütü iptal olmuş olurmu

 • HukukiDestek
  1 sene önce
  0 0

  Merhaba kardeşiniz avukat eşliğinde taahhüdü vermişse, iptali söz konusu olmaz ancak bireysel kendisi gidip taahhüt vermişse dosya vekilinin kardeşinize taahhüdü kabul muhtırası göndermesi gerekiyor aksi halde geçerliliği bulunmaz.

 • Fatih
  1 sene önce
  0 0

  Hayır avukat taahhütü kabul muhtırsı göndermemiş ama yeni taahhütü ihlal davası açmış ne yapmamız gerekiyor

 • Fatih
  1 sene önce
  0 0

  Aynı dediğiniz gibi kendi gidip vermiş ve taahhütü kabul muhtırası almamış sonrada taahhütü ihlal davası açmışlar

 • Serkan
  1 sene önce
  0 0

  3 aylık hapsi yatıp çıksam borcum silinir mi ?

 • HukukiDestek
  1 sene önce
  0 0

  Serkan Bey Hapis yatmanız borcunuzu ödediğiniz anlamı taşımaz, taahhüdü ihlal cezanızın infazını yatmış olursunuz.

 • beyhan
  1 sene önce
  0 0

  serkan bey cevbınız için teşekkürederim .Benım bu davaya katılmam gerekır mı? ben taksıtlerımı oduyordum 3 ay odedım sonra 40gun gecıkme oldugu için dava acıldı. Ögrenmek istediğim şu ceza verildinde hemen orada işlem yapılmıyor sanırırm yakalama kararı cıkması ıcın belli bir süre var. ve diğer öğrenmek istediğim su diyelimki ceza cıktı benım cezayı kaldırmam için dava konu olan 40gunluk gecıkmedekı borcu mu odemem gerekıyor? ve davaya katılmak onemlı mı teeşekkurler

 • beyhan
  1 sene önce
  0 0

  merhaba taksitlendirilmis borcum vardi icra dairesinde imza attim 3 taksit odedim sonra 40gun odeme yapamadigim icin dava acildi sali gunu davam var 63 yasindayim hic bir gelirim sigortam yok avukat hapis cezasi alacagimi soyluyor ne yapmam gerekir hapis cezasi verilir mi

 • HukukiDestek
  1 sene önce
  0 0

  Merhaba taahhüdü ihlal sebebiyle ceza verilir, Ancak bu hususta önemli olan nokta alınan taahhütname de hata olup olmadığı 1 TL fazla yazılmış olsa dahi ceza çıkmaz. Ceza çıkması durumunda tazyik hapsi yatmamak için davaya konu taksitlerin ödenmesi gerekir.

 • beyhan
  1 sene önce
  0 0

  cevbınız için teşekkürederim .Benım bu davaya katılmam gerekır mı? ben taksıtlerımı oduyordum 3 ay odedım sonra 40gun gecıkme oldugu için dava acıldı. Ögrenmek istediğim şu ceza verildinde hemen orada işlem yapılmıyor sanırırm yakalama kararı cıkması ıcın belli bir süre var. ve diğer öğrenmek istediğim su diyelimki ceza cıktı benım cezayı kaldırmam için dava konu olan 40gunluk gecıkmedekı borcu mu odemem gerekıyor? ve davaya katılmak onemlı mı teeşekkurler

 • beyhan
  1 sene önce
  0 0

  merhaba taksitlendirilmis borcum vardi icra dairesinde imza attim 3 taksit odedim sonra 40gun odeme yapamadigim icin dava acildi sali gunu davam var 63 yasindayim hic bir gelirim sigortam yok avukat hapis cezasi alacagimi soyluyor ne yapmam gerekir hapis cezasi verilir mi

 • beyhan
  1 sene önce
  0 0

  cevbınız için teşekkürederim .Benım bu davaya katılmam gerekır mı? ben taksıtlerımı oduyordum 3 ay odedım sonra 40gun gecıkme oldugu için dava acıldı. Ögrenmek istediğim şu ceza verildinde hemen orada işlem yapılmıyor sanırırm yakalama kararı cıkması ıcın belli bir süre var. ve diğer öğrenmek istediğim su diyelimki ceza cıktı benım cezayı kaldırmam için dava konu olan 40gunluk gecıkmedekı borcu mu odemem gerekıyor? ve davaya katılmak onemlı mı teeşekkurler

 • Osman
  1 sene önce
  0 0

  Slm.kolaygelsin..benim tahüd ihlal cezam çıktı .Şu ana aranıyorum.acaba bu yeni çıkacak olan af düzenlemesinde bize de af çıkarmı?.saygılar

 • Osman
  1 sene önce
  0 0

  Merhaba taahütü ihlalde kesinlesmis cdzalarda 2 yil yakalama olmazsa eger yakalama kararindan 2 yil gectikten sonra sistemden otomatik olarakmi düsüyor yoksa bizim dilekce vermemiz gerekirmi acaba

 • İlker
  1 sene önce
  0 0

  Merhabalar

  Öncelikle böyle konularda bizlere cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Ben geçen ay aylık 6000 TL tahhaaut verdirildim. Aylık gelirim 3800. Bu paraya telefon ile tehditlerle verdirildim. Telefonda alacakli kişi tarafından çocuğumla ailemle ilgili tehdit mesajları var. İcra dairedinde. Zorla verdirdi. Öncelikle bu paranın tefeci borcu olduğunu belirterek ve mesajlarla kanitlayarak ben karşı dava açabilir miyim ? İkincisi açtığım dava sonrası bu kisiler tehdit etmeye devam edecek eğer dava lehime donmez ise hapis cezası sonrasi ben mevcut taksitleri ödeyerek kurtulanilirmiyim. Evliyim bu olaylar yüzünden eşim boşanma davası açtı bu islemler öncesinde binunn davada bir katkısı olur mu? Şimdiden teşekkür ederim .

 • HukukiDestek
  1 sene önce
  0 0

  Merhaba İlker bey, İcra Dairesinde taahhüt imzalandığı sırada alacaklı vekili yanınızda değil ise size taahhüdü kabul muhtırası gönderilecek tebliğ edildiği zaman itirazınızı yapabilirsiniz. Ayrıca 5237 sayılı TCK’nun 241. maddesini incelerseniz kazanç sağlamak amacıyla borç para veren kişinin cezalandırılacağı düzenlenmiştir. Bu kapsamda size gelen mesajlar ile birlikte Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunarak şikayet ve koruma kararı başvurusu yapabilirsiniz.

 • İlker
  1 sene önce
  0 0

  Çok teşekkür ederim cevabınız icin. Alacaklı vekili yanimizdaydi. Her şeyi diledikleri gibi hazirlamislar. İtiraz hakkim varmıdır bu şekilde. Çok mağdur edecek beni odemelerim.

 • HukukiDestek
  1 sene önce
  0 0

  Var ancak bireysel olarak başvuru yapmayın bir avukat ile görüşmelisiniz.

 • Mecit
  1 sene önce
  0 0

  Ben tahüt verdim ödeyemedim mahkemeye verdiler benden 800 TL mahkeme masrafı aldılar tekrar tahüt verin dediler ama vermedim nasıl olur

 • Seher yelken
  1 sene önce
  0 0

  İyi aksamlar benim eşim tahütt imzalamiş ve odeyemedi su anda ceza evinde size sormak istedigim biz simdi icra dairesindeki çıkan miktarimi odeyecegiz yoksa avukat 5 binlira gibi fazla para istiyor onun söyledigini mi şimdiden tesekkurler

 • HukukiDestek
  1 sene önce
  0 0

  Merhaba Seher Hanım, İcra dosyasından dosya kapak hesabı talep edin, ek olarak taahhüdü ihlal sebebiyle açılan davanızda hükmedilen vekalet ücreti ve dosya masraflarını da üzerine ilave ederek ödemenizi yapınız.

 • Burcu
  1 sene önce
  0 0

  Merhaba. Haftaya taahhut ihlalinden dokayi davam var.borcumu odedim bitirdim. Ceza alma olasiligim var mi?

 • zafer
  1 sene önce
  0 0

  Merhaba.
  Benim bir bankaya kredi ve kredi kart borcum vardı bu sebeplen ödeyemediğim için avukata verildi bende telefonda avukat ile taksitlendirme yaptım ödemelerimi düzenli yaparken kredi kart 1 tanesini ödeyemedim bir sonra ki ay 2 sini bir ödesem olurmu veya bu taahhut yapmış oluyor muyum . teşekkürler

 • HukukiDestek
  1 sene önce
  0 0

  Merhaba, Yapmış olduğunuz sözlü taahhüdün cezai bir koşulu bulunmuyor ancak alacaklı vekilinin taksitlendirmeyi iptal ederek işlemlere devam etme tercihi var.

 • Tolga
  1 sene önce
  0 0

  Merhaba kredi borcundan ve kmh hesabından dolayı avukatlık oldum taahhüt verdim fakat benim tsahütü verdiğimde maaşımda haciz yoktu hacizin gelmesiyle kmh hesabına olan olan borcum haciz yoluyla ödendi. O esnada kredi borcuna ödeme yapamadım. İcra ceza mahkemesine verilmiş dosya 3 aydır dosyaya maaşımdan ödeme oluyor. Ceza alırmıyım?

 • HukukiDestek
  1 sene önce
  0 0

  Merhaba, Taahhüt vermiş olduğunuz dosyanıza kesinti yapılıyor ise ceza almazsınız ancak farklı bir dosyaya kesinti yapılıyorsa ceza alabilirsiniz.

 • Erdal
  1 sene önce
  0 0

  Merhaba borctan dolayi icra dairesinde taahut imzalarken esinin yazili onayi gerekiyormu

 • HukukiDestek
  1 sene önce
  0 0

  Merhaba, Kefillik için eş rızası gerekmekte, ancak takibe girilmiş borcunuza vereceğiniz taahhüdünüz için eş rızasına gerek yoktur.

 • GÖKHAN
  1 sene önce
  0 0

  Merhabalar yeni çıkacak olan İnfaz yasasında taahhüdü ihlal ile ilgili bir düzenleme yada af varmıştır. Cevap verirseniz sevinirim

 • HukukiDestek
  1 sene önce
  0 0

  Hükümlüler için geçerli bir af yasası taahhüdü ihlal için geçerli bir durum söz konusu değil.

 • Slm
  1 sene önce
  0 0

  Slm eşim taahüt name imzaladı ödeyemedi ama benim maaşımdan kesiliyor yakalamasi var yakalansa ceza alırmı

 • Necati
  1 sene önce
  0 0

  Ben tahüd verdim cezam 1 ay tazzik hapis çıktı bu af bu nada vuracakmı bilgilendirirseniz sevinirim

 • HukukiDestek
  1 sene önce
  0 0

  Maalesef kapsam dışında.

 • Yasin
  1 sene önce
  0 0

  Merhaba Benim kesinlesmis 04/05/20017 tarinde3ay taahut harpist cezam var.Zalman Asimov icon dilekce vermem gerekiyormu yada kendiliginden dusermi..ilginiz icin simdiden tesekkur ederim..

Sıradaki haber:

Tapu üzerindeki haciz nasıl kaldırılır?