h Dolar 7,7171 %-1.11
h Euro 9,4752 %-1.11
h Altın (Gr) 469,11 %18:33
h Çeyrek Altın 768,40 %3.071,17
h Tam Altın 7.636,21 %15.210,12
h Bitcoin 178617 %10.67523
a
  • DavaHaber
  • Sağlık
  • Karabük’te hemşireler salgın periyodunda de birinci günkü heyecanla çalışmaya devam ediyor

Karabük’te hemşireler salgın periyodunda de birinci günkü heyecanla çalışmaya devam ediyor

Karabük’te hemşireler salgın periyodunda de birinci günkü heyecanla çalışmaya devam ediyor
0

BEĞENDİM

Salgın sürecinde en ön safta uğraş eden Karabük‘teki hemşireler, vatandaşların Kovid-19 önlemlerine uyarak kendilerine takviye olmasını istiyor.

Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 33 yıldır hemşire olarak çalışan Nurşat Cebecioğlu (51), AA muhabirine, temelinde insan sevgisi olan hemşireliğin, bilgi ve hünerle yoğrulmuş kutsal bir meslek olduğunu belirtti.

Hemşirelerin sıhhat hizmetlerinde çok kıymetli vazifeler üstlendiğini vurgulayan Cebecioğlu, “Ülkemizin her köşesinde sıkıntı koşullar altında görevlerimizi özveriyle yaparak halkımızın sıhhatine hizmet etmekteyiz.” dedi.

Sıhhat hizmetinin bir grup hizmeti olduğunu lisana getiren Cebecioğlu, şunları kaydetti:

“Hemşireler olarak bizler de güç çalışma kurallarında ortaya koyduğumuz özverili, sabırlı, hoşgörülü ve şefkatli tavırlarımızla sağlıklı insan ve toplum oluşumunda kıymetli bir öge olmuşuzdur. 33 yıllık hemşirelik vazifemi birinci günün heyecanıyla devam ettirmenin memnunluğunu yaşıyorum. Son 1 yılı aşkındır koronavirüs salgınıyla çabada en ön safhada yer alan biz hemşirelere halkımızın da pandemi kurallarına uyarak yardımcı olmalarını bekliyoruz.”

Cebecioğlu, tüm meslektaşlarının Hemşireler Günü’nü kutladı.

“Hemşirelik, güç çalışma kurallarında özveri, sabır ve müsamaha gerektirir”

İki çocuk annesi 29 yıllık hemşire Gülhan Işık (47) da hemşireliğin güç çalışma koşullarında özveri, sabır ve müsamaha gerektiren, sıhhatle ilgili tasaların duyulduğu, sıhhat bakımı muhtaçlığı bulunanlara şefkat elinin uzandığı bir meslek olduğunu lisana getirdi.

Hemşireliğin insanın var olduğu sürece bilim ve teknolojinin bir ortada kullanıldığı, bilginin ve aklın her daim etkin olduğu ender mesleklerden biri olduğunu aktaran Işık, “Kovid-19 sürecinde sıhhat ordusunun askerleri olarak alanda çalışmaya, hizmetin gereğini yerine getirmeye devam ettik ve edeceğiz. 29 yıllık meslek hayatımda hala birinci günkü heyecan ve şevkle çalışmaya devam ediyorum.” biçiminde konuştu.

Işık, mesleğini severek yaptığını lisana getirerek, “Bilimin ışığı doğrultusunda kendimi geliştirmeye, kendime bir şeyler katmaya her daim hazırım. Aylardır sevdiklerimizden uzakta, onlara sarılamadan birebir konutun içerisinde başka kalsak da hoş ve sağlıklı günlerin geleceğine inanıyorum. Tüm meslektaşlarımın Hemşireler Günü’nü kutluyorum.” tabirlerini kullandı.

“Salgın müddetince güç misyonlar üstlendik”

Süpervizör hemşire Aylin Aytaç Alp de 13 yıldır hemşirelik yaptığını söyledi.

Hemşireliğin, insan ihtiyaçlarını tanıyan, empati kurabilen, eleştirel düşünen, özverili, hasta haklarına saygılı bir sıhhat disiplini olduğunu belirten Alp, salgın müddetince sıkıntı misyonlar üstlendiklerini anlattı.

Meslektaşlarının, gerek sıhhatin korunması gerekse hastalık sürecinde tedavi ve bakımın sağlanmasında alanda etkin vazife aldığını aktaran Alp, “Hayata dokunmanın sorumluluğunu hayatlarından fedakarlık yaparak, empati kurarak ve şefkat göstererek, bilgileriyle en yeterli biçimde gerçekleştirdiler. Özveriyle çalışan bütün meslektaşlarımın gününü kutluyorum.” diye konuştu.

Kaynak: Anadolu Ajansı / Orhan Kuzu

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

“Uyku sıkıntıları çekenler, gece saatinizi denetim etmeyin”