h Dolar 7,7171 %-1.11
h Euro 9,4752 %-1.11
h Altın (Gr) 469,11 %18:33
h Çeyrek Altın 768,40 %3.071,17
h Tam Altın 7.636,21 %15.210,12
h Bitcoin 178617 %10.67523
a
  • DavaHaber
  • Genel
  • Kılıçdaroğlu’ndan alkol yasağı yorumu: Bu hayat hakkına müdahaledir

Kılıçdaroğlu’ndan alkol yasağı yorumu: Bu hayat hakkına müdahaledir

Kılıçdaroğlu’ndan alkol yasağı yorumu: Bu hayat hakkına müdahaledir
0

BEĞENDİM

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez İdare Şurası’nda konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, tam kapanma ile gelen yasaklara ve gündemde yerini koruyan 128 milyar dolar tartışmalarına değindi.

Cumhuriyet’ten Fazilet Sevgi’nin haberine nazaran Kılıçdaroğlu, partisinin MYK toplantısında, demokratik hukuk devletinden uzaklaşıldığını belirterek “Türkiye genelge devletine dönüştürüldü” yorumunu yaptı ve 128 milyar dolar tartışmalarının da Türkiye’de ekonomik bağımsızlık ve güvenliği tehdit ettiğini söyledi.

“128 milyar doları sormaya devam edeceğiz” diyen Kılıçdaroğlu, tam kapanma periyodundaki alkol satışı yasağı hakkında ise, “Yaşam hakkına müdahale” yorumunu yaptı.

CHP Merkez İdare Heyeti (MYK) dün görüntü konferans yoluyla toplandı. Edinilen bilgilere nazaran, son periyotta yayımlanan anketlere yönelik yapılan sunumu dinleyen Kılıçdaroğlu, “Türkiye yönetilemiyor, savruluyor. Demokratik hukuk devleti bir genelge devletine dönüştürüldü. Anayasa askıya alındı, Meclis itibarsızlaştırıldı. Yolsuzluklar ve israf olağan hale getirildi. Bunları gittiğimiz her yerde anlatmamız lazım” dedi.

‘Kırılganlıklara açık hale geliyoruz’

Merkez Bankası’nın 128 milyar dolar rezerv tartışmalarına ait konuşan Kılıçdaroğlu, “128 milyar doları sormaya devam edeceğiz. Burada tüm yurttaşların hakkı var. Türkiye’nin ekonomik bağımsızlığı ve güvenliğini tehdit ediyor. İktisat zayıf kalıyor ve bütün dünya bunu biliyor. Kırılganlıklara açık hale geliyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Gaziantep’te mescide yönelik polis müdahalesini de kıymetlendiren Kılıçdaroğlu’nun, “Cami bizim kutsalımızdır. Ne olursa olsun mescitte bu halde şiddet uygulanmamalı, biber gazı kullanılmamalıydı. Öteki biçimde çözülebilirdi” yorumunu yaptı. Genel lider yardımcılarının, ‘memurluktan çıkarma’ yetkisinin büyükşehir belediyelerinden alınarak İçişleri Bakanlığı’na verilmesi yönelik düzenlemeye ait bilgilendirmesini dinleyen Kılıçdaroğlu, kurmaylarına, düzenlemenin iptali için Danıştay’da dava açılması talimatını verdi.

Öte yandan tam kapanma devrinde kimi Vilayet Hıfzıssıhha heyetlerince alınan alkol satışı yasağı hakkında Kılıçdaroğlu, “Bu hayat hakkına müdahaledir” yorumunu yaptı.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

İstanbul’da, giysi toplama kutusuna giren adam sıkıştı