h Dolar 7,7171 %-1.11
h Euro 9,4752 %-1.11
h Altın (Gr) 469,11 %18:33
h Çeyrek Altın 768,40 %3.071,17
h Tam Altın 7.636,21 %15.210,12
h Bitcoin 178617 %10.67523
a
  • DavaHaber
  • Sağlık
  • Osmaniye’de tam kapanmayla birlikte hadise sayıları düşüşe geçti

Osmaniye’de tam kapanmayla birlikte hadise sayıları düşüşe geçti

Osmaniye’de tam kapanmayla birlikte hadise sayıları düşüşe geçti
0

BEĞENDİM

Osmaniye’de tam kapanmayla birlikte hadise sayıları düşüşe geçti

-“Dinamik Kontrol Modeli” kapsamında sokağa inen Vali Erdinç Yılmaz, açık olan iş yerlerini denetledi

OSMANİYE – Sıhhat Bakanlığı‘nca açıklanan korona virüs haritasında kırmızı renkle ‘Çok yüksek riskli’ vilayetler ortasında gösterilen Osmaniye’de tam kapanmayla birlikte hadise sayılarında düşüş yaşandı. ‘Dinamik Kontrol Modeli’ kapsamında açık olan iş yerlerini denetlemek üzere sokağa inen Vali Erdinç Yılmaz, bulaşın yayılmaması konusunda esnaflara ikazlarda bulundu.

Sıhhat Bakanlığı tarafından haftalık olarak açıklanan korona virüs haritasında kırmızı renkle ‘Çok yüksek riskli’ vilayetler ortasında olan Osmaniye’de tam kapanmayla birlikte olay sayıları düşüşe geçti. 17-23 Nisan tarihleri ortasında 100 binde 292,22 olarak açıklanan olay sayısı son açıklanan insidans haritasında 139,64 olarak güncellendi. Tam kapanma sürecinde de korona virüsle uğraş kapsamında kontrollerin aralıksız devam ettiği Osmaniye’de “Dinamik Kontrol Modeli” çerçevesinde Atatürk Caddesi boyunca kontrol yapıldı. Vilayet Sıhhat Müdürü Dr. Hasan Öznavruz ve Belediye Lider Yardımcısı Mehmet Hulusi Akkuş ile birlikte kontrollere katılan Vali Erdinç Yılmaz, bulaşın yayılmaması konusunda esnaflara ihtarlarda bulundu.

Vatandaşlara bayramlaşma programları yapmamaları konusunda davette bulunan Vali Erdinç Yılmaz, “Kapanma önlemlerine uyulup uyulmadığı konusunda denetimlerimizi yapıyor ve önlemlere uyulması konusunda gerekli ikazlarda bulunuyoruz. Şayet bir eksiklik varsa tespitlerimizi yapıyoruz. Osmaniye’de büyük oranda kurallara uyulduğunu görüyoruz. Güzele gidiyoruz ve bunu sürdürmenin çabası içerisindeyiz. Bu süreçte çalışan kişi ve kurumların çok daha dikkat etmesi gerekiyor. Şayet bu süreci bu türlü devam ettirir ve gerekli hassasiyeti gösterirsek inanıyorum ki yakın vakitte vilayetimizdeki hadise sayısını çok aşağılara çekeceğiz ve inşallah bitireceğiz. Ramazan Bayramına yaklaştığımız şu günlerde vatandaşlarımızdan bayramlaşma programlarının yapılmamasını, bir ortaya gelinmemesini, bunun yerine bayramlaşmaların telefonla yapılmasını talep ediyorum. İnşallah bu süreç bittiğinde yapamadığımız bayramlaşma ziyaretlerimizi çok daha rahat yapabiliriz. Lakin şu an değerli olan içinde bulunduğumuz bu süreci sağlıklı bir halde atlatabilmektir” diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / SELÇUK KAYA

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

40 yaş üstü avukatlara aşılama önceliği