h Dolar 7,7171 %-1.11
h Euro 9,4752 %-1.11
h Altın (Gr) 469,11 %18:33
h Çeyrek Altın 768,40 %3.071,17
h Tam Altın 7.636,21 %15.210,12
h Bitcoin 178617 %10.67523
a
  • DavaHaber
  • Genel
  • Dünya
  • Pentagon Başmüfettişliği, bakanlığın UFO çalışmalarını inceleyecek

Pentagon Başmüfettişliği, bakanlığın UFO çalışmalarını inceleyecek

Pentagon Başmüfettişliği, bakanlığın UFO çalışmalarını inceleyecek
0

BEĞENDİM

Pentagon Başmüfettişliği, ABD ordusunun farklı vakit dilimlerinde çektiği ve basına sızdırılan tanımlanamayan cisimlerin imgelerine ait adım attı.

Başmüfettişlikten yapılan açıklamada, “Mayıs 2021’de bir bahis incelemesi başlatmayı planlıyoruz. Bu incelemenin maksadı Savunma Bakanlığı’nın, Tanımlanamayan Hava Olayları’na yönelik ne ölçüde adımlar attığını tespit etmektir” denildi.

Açıklamada, bu incelemenin maksat ve kapsamının değişebileceğine dikkat çekilirken, bu incelemenin Savunma Bakanlığı Ofisi, Kuvvet Komutanlıkları, Muharip Komutanlıklar, Muharebe Takviye Ajansları, Savunma Ajansları ve Askeri Cürüm Soruşturma Ünitelerini kapsayacağı kaydedildi.

Pentagon, basına 2007 ve 2017’de sızdırılan iki farklı Tanımlanamayan Uçan Cisim (UFO) imgelerinin ABD ordusu tarafından Kasım 2002 ve Ocak 2015’te kaydedildiğini ve gerçek olduğunu açıklamıştı.

Bakanlığın açıklamasında şu sözlere yer verilmişti:

“Yapılan ayrıntılı inceleme sonrasında Bakanlık, bu imgelerin resmi olarak paylaşılmasının rastgele bir hassas sistem ve kabiliyeti ifşa etmediği ve dışarıdan askeri hava alanına tanımlanmayan bir müdahalenin olup olmadığına ait soruşturmayı etkilemediğine karar verdi. Pentagon, bu imajları, gerçek olup olmadığı yahut bunlara emsal daha fazla manzaraların olup olmadığına ait yanlış anlaşılmaları gidermek için paylaşıyor. İmajlardaki hava olayı hala tarafımızdan ‘tanımlanamayan’ olarak nitelendiriliyor.”

Manzaralarda yuvarlak bir cisim pilotlarca görülürken, uçakların radarında elektronik olarak görünmüyor ve cismin çok süratli hareket etmesi de dikkat çekiyor.

ABD ordusunun bu cisimleri aramak için milyonlarca dolar kaynak ayırdığı da tez edilmişti.

Ayrıyeten 11 Nisan’da Pentagon, ortaya çıkan ve piramit biçiminde UFO imajının gerçek olduğunu ve ABD donanma işçisi tarafından çekildiğini açıklamıştı.

Temmuz 2019’da Deniz Kuvvetleri tarafından bir gece görüş aygıtı kullanılarak kaydedilen manzarada, bir Donanma destroyerinin 700 fit üzerinde gezinen piramit halindeki cisimler yer alıyor.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

George Floyd davasında yeni gelişme (Yeniden yargılama istedi)