h Dolar 7,7171 %-1.11
h Euro 9,4752 %-1.11
h Altın (Gr) 469,11 %18:33
h Çeyrek Altın 768,40 %3.071,17
h Tam Altın 7.636,21 %15.210,12
h Bitcoin 178617 %10.67523
a
  • DavaHaber
  • Genel
  • Dünya
  • Rus senatör: İngiltere’nin ‘Rusya’nın propagandasına’ karşı koyma planları ciddiye alınmamalı

Rus senatör: İngiltere’nin ‘Rusya’nın propagandasına’ karşı koyma planları ciddiye alınmamalı

Rus senatör: İngiltere’nin ‘Rusya’nın propagandasına’ karşı koyma planları ciddiye alınmamalı
0

BEĞENDİM

Rusya parlamentosunun üst kanadı Federasyon Konseyi’nde Dışişleri Komitesi Lider Yardımcısı Vladimir Cabarov, Sputnik’e demecinde İngiltere Dışişleri Bakanı Dominic Raab’ın G7’ye ‘Rusya’nın dezenformasyon yayma çabalarına’ karşı koyma teklifini kıymetlendirdi.

Cabarov, “G7, G20’nin tersine uzun müddettir tek başına karar veremiyor ve hareketsiz bir kuruluşa dönüşmüş durumda. Bu çeşit açıklamalar ve planlar daha çok kamuya dönük olarak yapılıyor” diye konuştu.

Rusya’nın İngiltere Dışişleri Bakanının teşebbüsüne rastgele bir karşılık vermeyeceğine dikkat çeken Cabarov, “Rusya’ya karşı koymaya yönelik davetleri uzun vakittir bizim karşılık vermediğimiz sıradan bir uygulama haline geldi. Bunu Devlet Liderimiz da, Dışişleri Bakanlığımız da tekraren belirtmişti” sözlerini kullandı.

Daha evvel The Times gazetesinde yer alan bir makalede, İngiliz yetkililerinin Londra’da yapılacak G7 Dışişleri Bakanları Zirvesi’nde ‘Rusya’nın dezenformasyon yayma eforları ile’ uğraş etmek için memleketler arası bir sistem kurma teşebbüsünde bulunma niyetinde oldukları belirtilmişti.

Haberdeki teze nazaran İngiltere Dışişleri Bakanı Dominic Raab’ın başkanlık edeceği, Hindistan, Avustralya ve Güney Afrika temsilcilerinin de katılacağı toplantıda, ‘Rus trollerin’ İngiliz gazetelerini ‘Rus yanlısı görüşleri yaymak için’ kullandıklarını ortaya koyan bir araştırma sunulacak.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

ABD Dışişleri Bakanı ile Çekya Başbakanı, Rusya’nın ‘ölümcül’ hareketlerini görüştü