h Dolar 7,7171 %-1.11
h Euro 9,4752 %-1.11
h Altın (Gr) 469,11 %18:33
h Çeyrek Altın 768,40 %3.071,17
h Tam Altın 7.636,21 %15.210,12
h Bitcoin 178617 %10.67523
a
  • DavaHaber
  • Genel
  • Dünya
  • Rus senatörden Blinken’in Biden-Putin görüşmesi hakkındaki kelamlarına sert karşılık

Rus senatörden Blinken’in Biden-Putin görüşmesi hakkındaki kelamlarına sert karşılık

Rus senatörden Blinken’in Biden-Putin görüşmesi hakkındaki kelamlarına sert karşılık
0

BEĞENDİM

Rusya parlamentosunun üst kanadı Federasyon Kurulu üyesi Aleksey Puşkov, Blinken’in açıklamalarına Telegram kanalından karşılık verdi.

“Soru şu, Biden bu türlü bir istikrarı hangi temelde görüyor?” diyen Puşkov, Rusya aksisi yaptırımların korunması ve genişletilmesi durumunda ülkeler ortasındaki bağları güzelleştirmenin mümkün olmadığını vurguladı kısıtlamaların her bir yeni raundunu ‘ilişkilerin istikrarına güçlü bir darbe’ olarak nitelendirdi.

“ABD’nin yanlışıyla sıkıntı, Rus Büyükelçi’nin Moskova’ya çağrıldığı ve Moskova’nın ABD Büyükelçisi’ne münasebetlerin geleceğini düşünmek üzere Washington’a gitmesi ‘önerisinde’ bulunduğu bir noktaya geldi” hatırlatmasında bulunan Puşkov, ayrıyeten Moskova’ya yönelik saçma suçlamaların, propaganda gayeli akınların ve Rusya’nın Donbass yahut Suriye’ye yönelik dış siyasetini değiştirme taleplerinin devam etmesi halinde rastgele bir istikrarın sağlanmayacağını kelamlarına ekledi.

Rus senatör, “İstikrar, en azından birtakım yaptırımlardan vazgeçilmesi, şartları ve ültimatomları öne sürmekten vazgeçilmesi manasına gelir” tabirlerini kullandı.

ABD Dışişleri Bakanı’nın bağlantılardaki istikrarın Moskova’ya bağlı olduğu kelamlarına dikkat çeken Puşkov, bu telaffuzun ‘Wasington’un durumunda bir değişim işaretinin olmadığını’ gösterdiğini tabir ederek, ekledi: “ABD siyasetinde rastgele bir değişiklik yapma niyetinde değilse, müzakerelerin başarılı olma talihi yok.”

Daha evvel ABD Lideri Joe Biden, Putin’le yaptığı telefon görüşmesinde Rus öndere üçüncü bir ülkede yüz yüze görüşme düzenlemeyi önermişti. Akabinde ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, görüşmenin önümüzdeki haftalarda gerçekleşebileceğini açıklamıştı.

 

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

ABD’de CIA Genel Merkezi’ne müsaadesiz girmek isteyen kişi engellendi