DOLAR

17,2995$% 0.45

EURO

17,7164% 0.88

STERLİN

20,8245£% 1.35

GRAM ALTIN

970,18%0,79

ÇEYREK ALTIN

1.599,00%0,00

TAM ALTIN

15.727,63%-0,51

BİTCOİN

355551฿%2.31761

a

Saç Mezoterapisi Fiyatları 2022 En İyi Merkezler

Saç Mezoterapisi Fiyatları 2022 En İyi Merkezler listesi ile saç mezoterapisi yaptırmak isteyenlerin kaçırmayacağı bir haber. Saç mezoterapisinde dört gözle beklenen mezoterapi saç çıkarır mı, ektirmekten mantıklı mı, en oldukca önerilen ve yorumları en yüksek puana göre verilen tabip ve merkezler kimler benzer biçimde soruları, saç mezoterapisi fiyatları konusunu detaylandırdık. Saç mezoterapisi nedir, işlem iyi mi uygulanır, en güncel saç mezoterapisi fiyatlarını öğrenerek siz de sağlıklı saçlarınıza kavuşabilirsiniz!

Son zamanlarda stres, rahatsızlık vb. Sebeplerden dolayı hanım adam birçok bireyin başlıca sorunlarının başlangıcında gelen, saçların hızlı bir şekilde seyreldiğini ayrım edenlerin bu yöntemle saçlarını besleyerek daha sıhhatli saçlara sahip olabilme isteğiyle yaptırılmaktadır. Gelişen tıp bilimi ve teknolojileri ile beraber, eskiden ilkel yöntemlerle yapılan saç tedavileri, günümüzde artık en modern teknik ve yöntemlerle, saçların gereksinim duyduğu şeyin ne olduğu çeşitli tetkiklerle belirleyebiliyor ve elde edilmiş neticeye müsait tedavi yöntemi uygulanıyor. Ancak müessir olmasının yanında bu işin bir de maliyet kısmı vardır. Saç mezoterapi fiyatları ne kadar?

Saç Mezoterapisi Fiyatları 2022

Saç mezoterapisi fiyatları 2022 yılında 2.000 TL- 12.000 TL’dir. Mezoterapi seans fiyatları 2 ila 12 seanslık ücretleri de bin liradan adım atar 12 bin liraya kadar menfaat.

Seans başına Saç mezoterapisi seans tutarları aşağıdaki gibidir:

 • 2 seans saç mezoterapisi tutarı: 1.000 TL-2.000 TL
 • 4 seans saç mezoterapisi ücreti: 2.000 TL-4.000 TL
 • 6 seans saç mezoterapisi ücreti: 3.000 TL-6.000 TL
 • 8 seans saç mezoterapisi tutarı: 4.000 TL-8.000 TL
 • 10 seans saç mezoterapisi ücreti: 5.000 TL-10.000 TL
 • 12 seans saç mezoterapisi tutarı: 6.000 TL-12.000 TL

Tercih edeceğiniz kliniğe, doktora ve saç yapınıza gore ücretlerde farklılıklar meydana gelebilir. Daha detaylı bilgiyi doktorunuzdan ya da hastane sekreterinden alabilirsiniz.

Mezoterapi tutarları için yaptığımız incelemelerde; Sağlık Bakanlığı onaylı kuruluşların internet ortamında fiyat belirtmediklerini, saç mezoterapisi fiyatının alınabilmesi için kuruluşlarla irtibata geçilip fiyat katılımı gerektiğini gördük.

Saç Mezoterapisi İstanbul En İyi Merkezler

İstanbul’da saç mezoterapisi hizmeti veren ve en oldukca tercih edilen hekimler aşağıdaki gibidir:

 • Ataköy Uzman Doktor Ersin Aydın
 • Harbiye Mah. Uzman Doktor Ömer Fatih ŞAHİN
 • İstanbul ŞİŞLİ Doktor Ersin Çobanoğlu
 • Uzman Doktor Doğuhan TAŞÇI
 • İstanbul Özel Tıp Merkezi
 • Dermatalog Doktor Ekran DEMİR

İstanbul’da Özel Gazi Osmanpaşa Hastanesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’nden tedavi için detaylı bilgi alabilirsiniz.

Saç Mezoterapisi Yapan Devlet Hastaneleri Var Mı?

Saç mezoterapisi ücretlerinin SGK tarafınca karşılanmadığını, sadece saç mezoterapisi fiyatlarının hususi kliniklere göre fiyatlarının daha cazip olması ve meydana getirilen işlemlerin hastane koşullarında yapılıyor olması sebebiyle ve kamuda da bu tür işlemlerin Sağlıkta Uygulama Tebliğini’de girmesi nedeniyle, bünyesinde Kozmetoloji Polikliniği bulunan Devlet Hastanelerinde bu işlem yapılmaktadır. Mezoterapi yaptıranların olası yakınma durumlarında her vakit başvurabilecekleri bir merci olması da Devlet Hastanelerini bu konuda öne çıkarmaktadır. Ancak bu tür uygulamalar kamuda halen sınırı olan sayıda bulunmakta ve gelecekte sayılarının artması beklenmektedir.

Günde Kaç Saç Teli Dökülmesi Normaldir?

Sağlıklı saçlara sahip kişilerde görülen günlük 100 tel dökülmesi naturel bir durumdur. Bu sayede kendi kendini yenilemesi durumu meydana geldiği için saçlar daha sıhhatli bir biçimde uzarlar. Dökülenler yerini yenilerine bırakırlar ve süreç bu şekilde ilerler. Ancak dökülenlerden daha azca çıkması durumu meydana geliyorsa dökülme sorunu ortaya çıkmış ve kellik süresi başlamış anlamına gelir. Bireyler artık çözüm aramaya başlamaktadırlar. Ağız, kan ve damar yöntemiyle alınan ilaçların tüm bunlar kesin ve hızlı çözüm veremeyebilir.

Gelişen teknoloji ile birlikte kökleri beslemek, dökülmeyi önlemek ve canlılık katmak için geliştirilen yöntemlerin başlangıcında mezoterapi yöntemi gelmektedir. Söz mevzusu metot ile dökülme sorunu olan bölgede, derinin 1-4 mm dibine iğneler yoluyla girilerek deva enjekte edilir. Oldukça faydalı olan bu metot yardımıyla dökülen saçların yerine gözle görülür derece değişim yaşatır.

Saç Mezoterapisi Faydaları Nelerdir?

Saç mezoterapisi, dökülme sorunu olanlar ve ekim öncesi tedavi arayanlar için alternatif bir tedavi yöntemi olmuştur. Genel nüfusun çoğunluğunda görülen “Erkek tipi kellik” erkeklerde ciddi bir sorundur. Kelliğin ortak belirtileri olarak saç incelmesi , saç kıran, parçalı saç benzer biçimde belirtilerde bulunmaktadır.

Saç mezoterapi uygulamasının faydaları şunlardır:

 • Saç derisinin kan dolaşımını hızlandırır.
 • Dökülme meydana gelenlerde, geç uzadığından şikayette bulunanlara, cansız, parlaklığını yitirmiş ve hacim kaybı olan kişilere uygulanmaktadır.
 • Köklerin çoğalmasını ve büyümesini arttırır.
 • Derideki nem dengesini dengeler.
 • Saç tellerinin ihtiyaç duyduğu gıdaları karşılar.
 • Özellikle hanımlarda doğumdan sonrasında yaşanan dökülmelerde etkilidir.
 • Erkeklerde ise dökülme sorununu tamamen ortadan kaldırır.
 • Kel olma riskini azaltır.
 • Daha canlı ve gür görünmesini sağlar.
 • İşlevini yapmayan kökleri uyarılarak derinin üst kısmında gözle görülür teller oluşur.
 • Uygulamadaki gaye, derinin ihtiyaç duyduğu maddeleri köklerine enjekte ederek, saçların beslenmesini sağlamak ve kan damarlarının fonksiyonlarını arttırmaktır.
 • Kişi ne kadar gençse o denli başarılı sonuçlar elde edilir.
 • Tedavinin sonucunda ise dökülme belirgin olarak azalır, ömrü uzar, daha parlak ve hacimli bir görünüm doğar.
 • Renk korunur ve beyazlaması geciktirilir.
 • Saç ekimine bakılırsa daha naturel bir görünüm elde edilir.

PRP saç mezoterapisi yaptıranlar muamele öncesinde tedirginlik yaşasalar da tedavi ondan sonra gözle görülür derecedeki değişiklikleri fark ettiklerinde bu tedirginlikleri son bulmaktadır. Genel gaye süratli tesir, minimum seans ve minimum deva dozudur.

Saç Ekimi ve Mezoterapinin Farkı Nedir?

Saç mezoterapisi yönteminin ekim işlemlerinden farkı, tahmin edilmiş olduğu gibi geçici dökülme sorunlarının tedavi edilmesi, hem de cansız ve kuvvetsiz tellerin toparlanmasını amaçlayan bir tedavi yöntemidir. Dökülenler için ekim işlemi ise köklerden alınan tellerin eklenmesi ile tedavi sağlanan, değişik operasyonel safhaları olan tedavi yöntemidir. Saç ekimi ile mukayese yaptığımızda, mezoterapi yöntemi basit ve geçici dökülmelerde daha çok tesir yayınlayan ve operasyon uygulaması olmamasıdır. Amaç dökülmelerin önüne geçilmesi ve mevcut saçları güçlendirmedir. Bu işlemler için derinin dibine kan dolaşımını hızlandırıcı ve hücre yenileyici tesir yaratan, analizlerle kararlaştırılan karışım enjekte edilir. Oysa saç ekim tedavisinde deriye doğrudan kök eklenmiş olur. Yani dışarıdan bir ekleme işlemi yapılır. Tedavi derinin içine deva verilerek tellerin güçlenmesi ve dökülmelerin durması işlemidir. Bu farklılığı iyi ayırt etmemiz gerekmektedir.

Evde Saç Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

Saçlarınızda yaşadığınız sorunlara çözüm olarak mezoterapi uygulamasını evde kendiniz de yapabilirsiniz. Fakat bunun için en önce ihtiyacınız olan ekipmanları hazırlamanız gerekecektir.

Evde saç mezoterapisi yapmak için yapılması gerekenler şunlardır:

 • Dermaroller satın alınız. (Çelik iğne ile kaplı saplı silindire benzer bir alet.)
 • A ve E vitaminleri ile dulavratotu hasım kompleksi kullanabilirsiniz.
 • İlk olarak rollerın strerilize edilmesi ve güzelce temizlenmesi gerekmektedir.
 • Bunun için organik dezenfektanları tercih edebilirsiniz.
 • Roller hazır olduğunda ellerinizi de temizleyin.
 • Gelelim mezoterapi işlemine!
 • Saçlarınızı sudan geçirin ve ardından kurulayın.
 • Saç derisine alkol ya da klorheksidin tarzından dezenfektanlar uygulayın.
 • Köklerinize süreceğiniz yağ karışımını roller cihazı ile uygulayın.
 • Üst akış bölgesinden biraz daha yukarı taşımak için cihazınızı her sırada bir defa kaydırın.
 • Birkaç seanstan sonrasında rollerı tek bir yerde birden fazla olacak halde farklı yönlere de uygulayacaksınız.

Hassas bir cildiniz var ise, yatıştırıcı amaçlı değişik yan mamüller de kullanabilirsiniz. Daha kati sonuçlar almak için uzman desteği almanızı öneririz.

Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç Mezoterapisi: ABD Sağlık Örgütü (FDA) onaylı, müessir sonuçlar veren, ince uçlu iğneler kullanılarak saç derisine orta bölümden minimal dozajlarda mikroenjeksiyon yoluyla, saç kökünün gerek duyduğu mineraller, oligelementler, vitaminler ve düzenleyiciler dokuya verilerek lokal olarak uygulanan herhangi bir cinsiyet veya yaş ayrımı olmaksızın her insana yapılabilen bir uygulamadır.

Saç Mezoterapisi Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Saç Mezoterapisi fiyatları yaşa, metabolizmaya, uygulama alanlarının değişik bulunmasına, değişik seans sayılarına, tedavi sürelerine, tedavinin yapılacağı il, ilçe, tabip, hastane ve kliniklere bağlı olarak değişim gösterecektir.

Saç Mezoterapi Kaç Seans Uygulanır?

Seans tatbik aralıkları, kişilere göre değişiklik göstermektedir. Tam tedavi, tam kür için hastalığa ve tatbik bölgesine ve diğer etkenlere gore 2-12 seans olarak da yapılmaktadır. Kalıcı tesir için her sene hatırlatma dozlarının tekrarlanması gerektiği göz önünde bulundurulmalıdır.

Saç Mezoterapi Ne Kadar Kalıcı?

İşlem uygulandıktan yaklaşık 5 hafta sonrasında dökülmeler gözle görülür derecede azalmaktadır. Son seanslara doğru ise saç tellerinde artış, canlılık, kalınlık, parlaklık görülmektedir. Yeni teller ise ortalama olarak 6 ay içerisinde çıkmaktadır.

Saç Mezoterapisinde Ne Kullanılır?

Saç Mezoterapisinde Kullanılan ilaçlar arasında distal, vazodilatörler ve vitamin aktivatörleri yer verilmiştir. Bu ilaçlar dolaşımı iyileştirmek, büyümeyi teşvik etmek amaçlı kullanılmaktadır.

Mezoterapi İşe Yarıyor Mu?

Psikolojik olarak etkilenilen dökülme problemleri nedeniyle akla ilk gelen sorulardan olan saç mezoterapisi işe yarıyor mu, Mezoterapi saç çıkarır mı? Sorularınıza yanıt ise evettir. Uygulama yapılan kişilerde (hanım-adam) dökülmesinin durduğu ve tedavinin işe yaradığı gözlemlenmiştir. Uygulama ile kökler uyarılıp gereksinim duyan mineral ve vitaminler verildiği için, eskiden olduğu şeklinde sıhhatli haline dönmesine zemin hazırlanır.

Mezoterapiden Kaç Saat Sonra Saç Yıkanır?

İşlem uygulandıktan sonrasında 24 saat boyunca saçların yıkanmaması önerilir. Tedavinin daha müessir olabilmesi için, öncesinde ve hemen sonra dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan noktalar doktorunuz tarafınca size bildirilecektir. Dikkate almanızı öneririz.

Mezoterapi Yaptıranların Dikkat Etmesi Gerekenler Nelerdir?

 • Tedavi yaptıran hastaların mezoterapiden sonrasında 12 saat kadar saçlarını ıslatmamalıdır.
 • 12 saat yıkamaması ve herhangi bir ilaç sürmemesi gerekir.
 • Bu kurala evde kullanılmak suretiyle verilmiş bakım kürleri de dahildir.
 • Yan tesir riski oldukça azca ve dikkatsizlik edilebilir olup, tesir oldukça kısa sürede gösterir.
 • Başarılı sonuçlara ulaşmak için doktorunuzun verdiği tavsiyeler ne olursa olsun uymanız gerekmektedir.
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.