h Dolar 7,7171 %-1.11
h Euro 9,4752 %-1.11
h Altın (Gr) 469,11 %18:33
h Çeyrek Altın 768,40 %3.071,17
h Tam Altın 7.636,21 %15.210,12
h Bitcoin 178617 %10.67523
a

Sanatın Türkiye’deki ahvali kitap oldu: Sanatta Geldiğimiz Son Nokta

Sanatın Türkiye’deki ahvali kitap oldu: Sanatta Geldiğimiz Son Nokta
0

BEĞENDİM

Sanatta Geldiğimiz Son Nokta! Dorlion & İnsancıl kitaptan yayınlandı. Müzisyen ve aktiflik koordinatörü Hasan Aldemir tarafından kaleme alınan kitapta gerçek kıssaların yanı sıra, tiyatro oyuncusu, kelam müellifi ve yorumcu Yasemin Göksu, klasik gitarist Murat İşbilen, heykeltıraş Yarkın Biçer, ressam Işık Çuhacıoğlu, Ankara Sanat Tiyatrosu Genel Sanat Direktörü Hakan İnanç, senarist-yönetmen Sezgin Cengiz, kültür ataşesi Ayşe Sipahioğlu ve kültür müdürü Hasret Eryiğit’in niyet ve yaşadıkları da yer alıyor.


Sayfa: 222

Sanatın Türkiye tarihinde yaşanan toplumsal, siyasal, ekonomik ve sosyolojik değişimlerden nasıl etkilendiğini çarpıcı bir kronoloji ile lisana getiren kitabın içerik özeti ise şu halde yayınlandı:

ANADOLU’NUN KADİM KÜLTÜRLERİ

“Anadolu’nun kadim kültürleri yok olmakta! Sanat yapıtlarının yerini popülist eserler almakta. Sırtımızı tarihimize, antik mirasımıza, dillerimize, geleneklerimize, kültürümüze, sanatımıza, zanaatımıza dayamak yerine her geçen gün birer birer terk ediyoruz elimizdeki kıymetleri. Moda olana tercih ediyor, koruma edemiyoruz. Geçmiş ile gelecek ortasında köprüler kuramayıp, ileriki jenerasyonlara yol gösterecek yeterlilikler hoşluklar bırakmakla ilgilenmiyoruz artık. Bu kitapta ülkemizde var olma savaşı veren sanatın serüvenini, nereden nereye geldiğini, nereye yanlışsız gittiğini, tarihî süreci okuyucuya fikir verebilecek bir biçimde kendi bakış açımızla aktarmaya çalıştık.”

Ergül Tosun

Kitap sayfası için ileitşim:

[email protected]

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Pandemide en çok edebiyat kitapları tercih edildi