h Dolar 7,7171 %-1.11
h Euro 9,4752 %-1.11
h Altın (Gr) 469,11 %18:33
h Çeyrek Altın 768,40 %3.071,17
h Tam Altın 7.636,21 %15.210,12
h Bitcoin 178617 %10.67523
a
  • DavaHaber
  • Genel
  • Sıhhat Bakanı Koca’dan toplumsal medyada yer alan vefat raporuna ait açıklama

Sıhhat Bakanı Koca’dan toplumsal medyada yer alan vefat raporuna ait açıklama

Sıhhat Bakanı Koca’dan toplumsal medyada yer alan vefat raporuna ait açıklama
0

BEĞENDİM

Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, bir hasta yakınının toplumsal medyadan paylaştığı mevt evrakı ile Covid-19 tedavisi gören hastanın mevt dokümanında yazan bilgilerden yola çıkarak, kişinin Covid vefatının saklandığının tez edildiğini belirterek, hasta yakınının ve kimi siyasalların paylaştığı doküman ile kayıtlardaki vefat evrakını paylaştı.

Cemal Küçükşahin’in bir vakıf üniversitesi hastanesinde Covid-19 tedavisi görürken vefat ettiğini, kişinin vefat evrakını düzenleyen tabibin vefat nedenine “bulaşıcı olmayan hastalık” bilgisi girerek mevt dokümanını onayladığı tabir eden Koca, “Ölüm dokümanlarının onaylanması ve mevt nedeninin belirlenmesi takip eden doktorumuzun sorumluluğundadır. Fakat vefat dokümanları tabiplerimiz onayladıktan sonra 3 farklı doktordan oluşan bir üst komite tarafından incelenerek denetim edilmekte ve bir yanılgı ya da eksik olduğu düşünüldüğünde doktor bilgilendirilerek raporunu incelemesi istenmektedir.” bilgisini verdi.

Hastanın 30 Nisan 2021 tarihinde vefat raporunun doktor tarafından onaylandığını ve üst kurul incelemesi sonrası 2 Mayıs 2021 tarihinde tabibe rapor iade edilerek, hastanın Kovid-19 müspet olduğunun ve bunun teşhiste belirtilmesi gerektiğinin hatırlatıldığını aktaran Koca, doktorun de raporunu tekrar düzenleyerek tıpkı gün onayladığını vurguladı.

Raporun son halini toplumsal medya hesabından paylaştığını belirten Koca, şunları kaydetti:

“Bu hasta, kayıtlarımızda ve tüm istatistiklerimizde Kovid ölüsü olarak kayıtlıdır. Argüman edildiği üzere hasta Kovid olduğu halde değilmiş üzere bir kayıt yoktur. Hasta yakınına teslim edilen evrak defin süreçlerinin gecikmeden yapılması için son inceleme yapılmadan düzenlenmiş ve incelemeye açık olan evraktır. Hastanın vefat evrakında bulaşıcı olmayan hastalık yazılmış olmasının nedeni tedavisi 23 gün süren hastamızın bir müddet sonra PCR test sonucunun negatif çıkmış olmasıdır. Doktor burada bulaşıcı bir durum kalmadığına hükmetmiştir ve son karar verici doktorun kendisidir. Özetle bir vakıf üniversitesi hastanesinde tedavi görürken vefat raporunda tüm bilgilerin eksiksiz verilmediği bir vatandaşımızın devletimizin kayıtlarında durumu olması gerektiği üzere Kovid-19 olarak yer almıştır. Buradan bilgilerin güvenilirliğini kuşkulu hale getirmenin kimseye yararı yoktur.”

Bakan Koca, açıklamasının sonunda Küçükşahin’e Allah’tan rahmet, sevenlerine başsağlığı diledi.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Kırıkkale’de geçersiz müsaade evrakı değerliye patladı