h Dolar 7,7171 %-1.11
h Euro 9,4752 %-1.11
h Altın (Gr) 469,11 %18:33
h Çeyrek Altın 768,40 %3.071,17
h Tam Altın 7.636,21 %15.210,12
h Bitcoin 178617 %10.67523
a

Türkiye, sıhhat yatırımlarında liderliğe oynuyor

Türkiye, sıhhat yatırımlarında liderliğe oynuyor
0

BEĞENDİM

Türk Sıhhat Turizm Derneği (TÜSATDER) Lideri Servet Terziler, dünyanın sıhhat alanında hem altyapı hem de yatırımlar açısından önder ülkesinin Türkiye’ye olacağına dair görüşünü paylaştı.

Terziler, yılın birinci çeyrek sayılarına ait, 2019’da yalnızca saç ekimi için Türkiye’ye 700-750 bin civarında yabancının geldiğini anımsattı.

YILIN BİRİNCİ ÇEYREĞİNDE SAÇ EKİMİ İÇİN GELEN YABANCI SAYISI

Bu yılın birinci çeyreğinde saç ekimi, göz, diş ve estetik tedaviler için Türkiye’ye gelen turist sayısının yaklaşık 125 bin olduğunu kaydeden Terziler, “Koronavirüs kaynaklı bu düşüşe karşın, geride bıraktığımız 1 yılda insanların ülkeleri kapansa bile farklı ülkelerden aktarma yaparak Türkiye’ye estetik ameliyat ve saç ekimi yaptırmaya geldiğini gördük. Bu yılın birinci çeyreğinde, 2019 sayılarının lakin yüzde 50’sini yakaladığımızı söylemek yerinde olur.” açıklamasında bulundu.

AVRUPALILAR SIHHAT İÇİN TÜRKİYE’Yİ TERCİH EDİYOR

Terziler, tedavi için Türkiye’yi tercih eden sıhhat turistlerinin yüklü olarak Avrupa ülkelerinden geldiğini belirterek, şu açıklamada bulundu:

“Hollanda, Fransa, Almanya ve Belçika üzere ülkelerden hastalarımız gelmeye devam etti. Avrupa dışında Asya bölgesi de Türkiye’nin sıhhat turizmi alanında en üst ligde çaba ettiğini gördü. Bu bağlamda birinci çeyrekte Hindistan’dan gelen konuklarımız de oldu. Avrupa’nın kuzeyi, Rusya ve Türki Cumhuriyetler sıhhat turizmi ve tedavi için ülkemizi tercih ediyor. Öteki yandan hepimizin bildiği üzere sıhhat turistleri ülkemizde en fazla saç ekimini tercih ediyor.

ESTETİK İKİNCİ SIRADA

İkinci olarak estetik operasyonlar, üçüncü olarak ise diş tedavilerini söylemek yanlış olmaz. Daha sonra sırasıyla göz, medikal estetik uygulamaları ve bunun yanında genel sıhhat hizmetleri için tercih edildiğimizi söyleyebilirim.”

“HAZİRANDA OLAĞANLAŞMA BEKİYORUZ”

Servet Terziler, Türkiye’nin sıhhat yatırımları manasında dünyanın başkan ülkesi olacağını belirterek, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Umutlarımız, hayallerimiz ve gayelerimiz çok yüksek. Bilhassa sıhhat altyapısı, ağır bakım alt yapısı, genel sıhhat hizmetleri ve tahminen de en kıymetlisi sıhhat alanındaki fedakar insan kaynağımızın ne derece düzgün olduğunu bu devirde dünyaya ispatladık. Bu noktadan bakıldığında Türkiye’de sıhhat turizminin önemli manada atağa kalkması bekleniyor. Bilhassa 2014’te başlayan ivmeye bakıldığı vakit sıhhat turizminde hoş bir noktadayız. 17 Mayıs’tan sonra olağanlaşmanın süratle artacağını ve 1 Haziran prestijiyle olağanlaşma noktasında çok yeterli bir yerde olacağımızı gözlemliyoruz.

“SAĞLIK YATIRIMLARINDA BAŞKAN ÜLKE OLACAĞIZ”

Dünyanın sıhhat alanında hem altyapı hem de yatırımlar açısından başkan ülkesinin Türkiye olacağı kanaatindeyim.” tabirini kullandı.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

İBB’den Adalar’ın atlarıyla ilgili açıklama