h Dolar 7,7171 %-1.11
h Euro 9,4752 %-1.11
h Altın (Gr) 469,11 %18:33
h Çeyrek Altın 768,40 %3.071,17
h Tam Altın 7.636,21 %15.210,12
h Bitcoin 178617 %10.67523
a
  • DavaHaber
  • Genel
  • Bakan Koca’dan toplumsal medyada yer alan tezlere dair açıklama: Kovid olduğu halde değilmiş üzere bir kayıt yoktur

Bakan Koca’dan toplumsal medyada yer alan tezlere dair açıklama: Kovid olduğu halde değilmiş üzere bir kayıt yoktur

Bakan Koca’dan toplumsal medyada yer alan tezlere dair açıklama: Kovid olduğu halde değilmiş üzere bir kayıt yoktur
0

BEĞENDİM

Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, bir hasta yakınının toplumsal medyadan paylaştığı mevt evrakı ile Kovid-19 tedavisi gören hastanın vefat evrakında yazan bilgilerden yola çıkarak, kişinin Kovid vefatının saklandığının tez edildiğini belirterek, hasta yakınının ve birtakım siyasalların paylaştığı evrak ile kayıtlardaki vefat dokümanını paylaştı.

Cemal Küçükşahin’in bir vakıf üniversitesi hastanesinde Kovid-19 tedavisi görürken vefat ettiğini, kişinin mevt dokümanını düzenleyen tabibin vefat nedenine “bulaşıcı olmayan hastalık” bilgisi girerek vefat evrakını onayladığı tabir eden Koca, “Ölüm evraklarının onaylanması ve mevt nedeninin belirlenmesi takip eden tabibimizin sorumluluğundadır. Fakat vefat dokümanları tabiplerimiz onayladıktan sonra 3 başka doktordan oluşan bir üst komite tarafından incelenerek denetim edilmekte ve bir yanılgı ya da eksik olduğu düşünüldüğünde tabip bilgilendirilerek raporunu incelemesi istenmektedir.” bilgisini verdi.

​Hastanın 30 Nisan 2021 tarihinde vefat raporunun doktor tarafından onaylandığını ve üst komite incelemesi sonrası 2 Mayıs 2021 tarihinde tabibe rapor iade edilerek, hastanın Kovid-19 olumlu olduğunun ve bunun teşhiste belirtilmesi gerektiğinin hatırlatıldığını aktaran Koca, tabibin de raporunu yine düzenleyerek birebir gün onayladığını vurguladı.

Raporun son halini toplumsal medya hesabından paylaştığını belirten Koca, şunları kaydetti:

“Bu hasta, kayıtlarımızda ve tüm istatistiklerimizde Kovid ölüsü olarak kayıtlıdır. Tez edildiği üzere hasta Kovid olduğu halde değilmiş üzere bir kayıt yoktur. Hasta yakınına teslim edilen doküman defin süreçlerinin gecikmeden yapılması için son inceleme yapılmadan düzenlenmiş ve incelemeye açık olan evraktır. Hastanın vefat dokümanında bulaşıcı olmayan hastalık yazılmış olmasının nedeni tedavisi 23 gün süren hastamızın bir müddet sonra PCR test sonucunun negatif çıkmış olmasıdır. Tabip burada bulaşıcı bir durum kalmadığına hükmetmiştir ve kesin karar verici tabibin kendisidir. Özetle bir vakıf üniversitesi hastanesinde tedavi görürken mevt raporunda tüm bilgilerin eksiksiz verilmediği bir vatandaşımızın devletimizin kayıtlarında durumu olması gerektiği üzere Kovid-19 olarak yer almıştır. Buradan bilgilerin güvenilirliğini kuşkulu hale getirmenin kimseye yararı yoktur.”

Bakan Koca, açıklamasının sonunda Küçükşahin’e Allah’tan rahmet, sevenlerine başsağlığı diledi.

 

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Burdur’da kaybolan otizmli çocuk için arama başlatıldı