h Dolar 7,7171 %-1.11
h Euro 9,4752 %-1.11
h Altın (Gr) 469,11 %18:33
h Çeyrek Altın 768,40 %3.071,17
h Tam Altın 7.636,21 %15.210,12
h Bitcoin 178617 %10.67523
a
  • DavaHaber
  • Hukuk
  • Erzurum’da dini nikahlı eşini hastanede darbeden şahsa takipsizlik kararı verildi

Erzurum’da dini nikahlı eşini hastanede darbeden şahsa takipsizlik kararı verildi

Erzurum’da dini nikahlı eşini hastanede darbeden şahsa takipsizlik kararı verildi
0

BEĞENDİM

19 Temmuz’da Erzurum’un Palandöken ilçesindeki Nenehatun Bayan Doğum Hastanesi’nin bahçesinde Volkan B., saçından tuttuğu dini nikahlı eşi Kübra T.’ye hakaret edip, “Sen benimle dalga mı geçiyorsun, öldürürüm seni.” dedikten sonra darbetti.

Genç bayanı yere yatıran Volkan B., karın bölgesine yumruk attı. Tüm bu yaşananlar hastanedeki bir bayan tarafından cep telefonuyla kaydedildi.

Manzaraları çeken bayan, “Polisi arıyoruz.” deyip reaksiyon gösterince, şiddet uygulayan Volkan B., “Ara, sana ne” deyip, darbetmeyi sürdürdü.

Bahçe duvarının yan kısmından geçen öteki bir bayan da “Sen kime vuruyorsun, burası dağ başı mı?” deyince genç bayanı yerden kaldıran Volkan B., daha sonra bölgeden ayrıldı.

BAYAN ŞİKAYETÇİ OLMADI

Cep telefonuyla kaydedilen imajlar Twitter’da paylaşılınca, reaksiyonlara neden oldu. Darbetme imajları üzerine harekete geçen polis, Volkan B.’yi gözaltına aldı. Genç bayanın şikayetçi olmaması nedeniyle Volkan B., çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimliği’nce isimli denetim kaidesiyle hür bırakıldı.

Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı’nca Volkan B. hakkında ‘tehdit, hakaret ve kolay yaralama’ kabahatlerinden yürütülen soruşturma tamamlandı.

“HAKARET VE TEHDİT YOK, ŞİKAYETÇİ DEĞİLİM”

Volkan B. tabirinde Kübra T.’yi yalnızca boynundan tuttuğunu, hakaret ve tehdit ettiğini hatırlamadığını savundu.

Dini nikahlı eşi Volkan B. ile olay günü tartıştıklarını söyleyen Kübra T. ise, “Elleriyle bana vurdu ve hakaret etti. Beni tehdit etmedi. Şikayetçi değilim” dedi.

Kübra T.’nin şikayetçi olmaması nedeniyle, ‘hakaret ve kolay yaralama’ kabahatinden takipsizlik kararı verilirken, ‘tehdit’ kabahatine ait belge ise uzlaştırma ofisine gönderildi.

RESMİ NİKAH OLSAYDI, CEZA ALACAKTI

Kübra T.’nin uzlaşmayı kabul etmesi üzerine bu belgede da takipsizlik kararı verildi. Volkan B., hakkında üç hatadan da kovuşturmaya yer olmadığı kararı verilerek evrak kapatıldı.

Kübra T., Volkan B. resmi nikahlı eşi olsaydı şüpheli, yasa gereği ‘basit yaralama ve tehdit’ hatalarından şikayete bağlı olmaksızın dava açılıp yargılanacaktı.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Kadına şiddetle mücadelede yeni yol haritası