h Dolar 7,7171 %-1.11
h Euro 9,4752 %-1.11
h Altın (Gr) 469,11 %18:33
h Çeyrek Altın 768,40 %3.071,17
h Tam Altın 7.636,21 %15.210,12
h Bitcoin 178617 %10.67523
a

Ferdane Kurt cinayetinde katil Tüm kameraları bozmuş

Ferdane Kurt cinayetinde katil Tüm kameraları bozmuş
0

BEĞENDİM

İstanbul Cumhuriyet Savcılığınca hazırlanan iddianameye nazaran, 12 Ocak günü çocuğunun ağlaması üzerine birebir odada kalan Tülay S’nin uyandığı, 3 yaşındaki çocuğun annesinin odada olmadığını söylemesi üzerine de durumu otelde kalan öteki müşterilere aktardıkları anlatıldı. Bu sırada 217 numaralı odada kalan Cemil Yar otelden kaçtı. Tülay S. ile birlikte kimi müşterilerin odasına bakıldıktan sonra 217 numaralı odanın kapısı çalındı fakat kapıyı açan olmadı. Lobideki vazifeli, Cemil Yar’ın anahtarını da alarak otelden gittiğini belirtti. Daha sonra odayı açan vazifeliler, maktüle Ferdane Kurt’u 217 numaralı odada sırt üstü yatar vaziyette üzerine battaniye serili halde buldular.Otelde konaklayan Hasan K’nin şahit olarak verdiği sözünde, kuşkulu Cemil Yar ile Ferdane Kurt ile otelde tanıştığını, Ferdane Kurt’un kuşkulu ile evlenme kararı verdiklerini söylediğini anlattı.

KAMERALARI OLAYDAN EVVEL BOZMUŞ

Soruşturma kapsamında otelin güvenlik kamera kayıtlarını inceleyen polis, Cemil Yar’ın otelin katlarında bulunan 4 numaralı kamerayı olaydan 4 gün evvel koridorda bulduğu bir uzun saplı çekçek yardımı ile bozduğu, 6 numaralı güvenlik kamerasını ise olaydan 6 gün evvel istikametini değiştirerek bozduğunu tespit etti.

OLAYIN NASIL OLDUĞUNU HATIRLAMADIĞINI SÖYLEDİ

Polis tarafından yakalanan kuşkulu Cemil Yar, yaklaşık 3 aydır kelam konusu otelde kaldığını, Ferdane’ nin kendisine konut tutma teklifi sunduğunu fakat kabul etmediğini, olay günü maktüleyle kendi odasında kaldıklarını söyledi. Bakırköy Ruh ve Hudut Hastalıkları Hastanesi’nde 2011 ve 2012 yıllarında 4 sefer yatış yaptığını lakin teşhis konusunda rastgele bir raporunun olmadığı belirlenen kuşkulu Yar,Ferdane Kurt ile ortalarında rastgele bir tartışmanın olmadığını, odasında kendi çamaşırlarını kurutmak için ip asılı bulunduğunu, olayın nasıl olduğunu hatırlamadığını öne sürdü. Kuşkulu Cemil Yar, olayı tasarlamadığını, otel kameralarını Ferdane’ nin kendisine otelde laf kelam olmasın demesi üzerine kendi bulunduğu kattaki ve Ferdane’ nin bulunduğu kattaki kameraları kırdığını ileri sürdü.

AĞIR CEZA MAHKEMESİNDE YARGILANACAK

İddianamede, şüphelinin Ferdane Kurt’ u tasarlayarak öldürmediğini savunduğu ama olayın öncesinde maktüleyle geçmişe dayalı ilgilerinin olduğu, kendi odasını ve maktulün odasını gösterir kameraları olay tarihinden evvel bozması ve öldürme tekniği ve formuyla hatanın tasarlanarak işlendiğinin anlaşıldığını belirtti. İddianamede, 22 Ocak’ta tutuklanan Cemil Yar hakkında “Tasarlayarak taammüden öldürme” hatasından ağırlaştırılmış müebbet mahpus istendi. Kuşkulu Yar, önümüzdeki günlerde İstanbul Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıkacak.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Restoran ve kafeler eski sisteme geri mi dönüyor?