h Dolar 7,7171 %-1.11
h Euro 9,4752 %-1.11
h Altın (Gr) 469,11 %18:33
h Çeyrek Altın 768,40 %3.071,17
h Tam Altın 7.636,21 %15.210,12
h Bitcoin 178617 %10.67523
a
  • DavaHaber
  • Genel
  • Gaziantep Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek emekliliğini istedi

Gaziantep Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek emekliliğini istedi

Gaziantep Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek emekliliğini istedi
0

BEĞENDİM

Gaziantep’te 19 Eylül 2019 tarihinden bu yana Vilayet Emniyet Müdürlüğü misyonunu yapan Cengiz Zeybek, emekliliğini istediğini duyurdu.

Vilayet Emniyet Müdürlüğü’nün resmi toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımla, misyon mühletinin dolmasına 6 ay kala emekliliğini istediğini açıklayan Zeybek, şu tabirleri kullandı:

“02 Mayıs 2021 Pazar günü Gaziantep’te, kendilerini “Furkan Gönüllüsü” olarak isimlendiren bir küme mescitlerimizde kalabalıklar halinde toplanmış, ilgililerin kararlı duruşu sonucu dağılmışlardır. Gelen istihbarı bilgilere nazaran, itikaf mazeretiyle mescitlerden çıkılmayacağı, kimi oluşumların geçmişte denediği üzere “Sivil İtaatsizlik” ve“ Alternatif Cuma” gibisi bir teşebbüs içinde olunacağı bilgisi alınmıştır. Gaziantep vilayet Müftüsünün 03.05.2021 günü saat 05.40’da 40-50 kişilik kümelerin mescitleri boşaltmamakta direndiğine ve takviyeye gereksinimleri olduğuna dair talebi üzerine, tarafımdan günün nöbetçi müdürüne gereğince kuvvet alarak din görevlilerine takviye olunması talimatı verilmiştir. Pandemi şartlarında alınan tedbirleri çarpıtarak halkımızı kışkırtmak maksadıyla, İslam dininin kutsalları da istismar edilmek suretiyle bir provokasyon teşebbüsünde bulunulmuştur. Salgın sebebiyle alınan önlemlere uymamak, toplum sıhhatini hiçe sayarak tehlikeye düşürmek olduğu üzere, dinimize nazaran de büyük bir vebal ve kul hakkı ihlalidir. Her gün yüzlerce kişinin vefat ettiği bir ortamda, evvel kelamlı ikazlarda bulunulmuş, gurubun hakaret ederek aksiyonlarına devam etmesi üzerine kademeli olarak müdahale edilmiştir. Fakat bu haklı müdahale esnasında orada bulunmaması gereken bir işçimiz, bizim de asla kabul edemeyeceğimiz bir biçimde cami içinde biber gazı kullanmış ve derhal vazifeden uzaklaştırılarak sorumlular hakkında gerekli soruşturma süreci başlatılmıştır. Bugüne kadar edindiğim devlet deneyimi ve misyon şuurum, bu haklı lakin provokatörlerin ekmeğine yağ süren bir işçinin sıkıntılı müdahale biçimini, devletimizin ve Türk Polis Teşkilatının yıpratılmaması ismine, emrimdeki işçinin bu yanılgılı hareketinin etik sorumluluğuyla, yaklaşık 37 yıldır büyük bir şevk ve her bir meslektaşım üzere özveriyle misyon yaptığım Emniyet Teşkilatından 04.05.2021 günü emekliliğimi istemiş bulunmaktayım.”

NE OLMUŞTU?

Gaziantep’te 3 başka mescitte toplanıp Ramazan ayı boyunca itikafta (5 vakit namaz kılınan bir yerde Allah’a yakınlık elde etme niyetiyle bir müddet durulması) bulunacaklarını belirten 76 kişi, dağılmaları konusundaki ihtarları dikkate almayınca polisin müdahalesiyle mescitlerden çıkarılarak gözaltına alınmıştı.

Gerginliğin manzaraları toplumsal medyada paylaşılmış, olayla ilgili isimli ve idari olarak başlatılan soruşturmada, müdahale sırasında biber gazı kullanan güvenlik çalışanı vazifeden uzaklaştırılmıştı.

Gaziantep Valiliği, bu bireylerin emellerinin provokasyon olduğuna ve polislerin mescide ayakkabıları ile girdiği savının gerçeği yansıtmadığına dair açıklamada bulunmuştu.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Adana’da maske ambalajına gizledikleri uyuşturucuyla yakalandılar