h Dolar 7,7171 %-1.11
h Euro 9,4752 %-1.11
h Altın (Gr) 469,11 %18:33
h Çeyrek Altın 768,40 %3.071,17
h Tam Altın 7.636,21 %15.210,12
h Bitcoin 178617 %10.67523
a
  • DavaHaber
  • Genel
  • İçişleri Bakanlığı’dan ‘Market Tedbirleri’ genelgesi

İçişleri Bakanlığı’dan ‘Market Tedbirleri’ genelgesi

İçişleri Bakanlığı’dan ‘Market Tedbirleri’ genelgesi
0

BEĞENDİM

İçişleri Bakanlığı 81 vilayet valiliğine “Market Tedbirleri” bahisli genelge gönderdi.

Genelgeye nazaran marketlerde vatandaşların zarurî temel gereksinimleri kapsamındaki eserlerin dışında rastgele bir eser satışına müsaade verilmeyecek.

Genelgede, sokağa çıkma kısıtlaması sırasında marketlerde oluşabilecek yoğunlukların önüne geçmek emeliyle ilgili Bakanlıklar, kamu kurum ve kuruluşları, meslek odaları ve kesim temsilcileri ile yapılan görüşmeler sonucunda alınan önlemler şu biçimde sıralandı:

-Marketlerde (zincir ve üstün marketler dahil) vatandaşların mecburî temel gereksinimleri kapsamındaki eserlerin dışında rastgele bir eser satışına müsaade verilmeyecek.

-7 Mayıs 2021 Cuma gününden itibaren marketlerde (zincir ve harika marketler dahil) temel besin ve paklık eserlerinin yanı sıra yalnızca hayvan yemi, mamaları ile kozmetik eserleri (parfümeri ve makyaj gereçleri hariç) satılabilecek.


-Daha evvel getirilen alkollü eser satışı kısıtlamasının yanı sıra marketlerde (zincir ve harika marketler dahil) elektronik eşya, oyuncak, kırtasiye, giysi ve aksesuar, konut dokumacılığı, oto aksesuar, bahçe gereçleri, hırdavat, zücaciye vb. eserlerin satışına müsaade verilmeyecek.

Bu asıllar doğrultusunda Genel Hıfzıssıhha Kanununun 27’nci ve 72’nci hususları uyarınca İl/İlçe Genel Hıfzıssıhha Heyetleri kararları acilen alınacak.

– Başta zabıta vazifelileri ve kolluk kuvvetleri olmak üzere kontrol gruplarınca bu konuya ait bildiriler ve denetimler eksiksiz yerine getirilecek. Uygulamada rastgele bir aksaklığa meydan verilmeyecek ve mağduriyete neden olunmayacak.

DETAYLAR GELİYOR..

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Adana’da bacanakların hengamesi kanlı bitti