h Dolar 7,7171 %-1.11
h Euro 9,4752 %-1.11
h Altın (Gr) 469,11 %18:33
h Çeyrek Altın 768,40 %3.071,17
h Tam Altın 7.636,21 %15.210,12
h Bitcoin 178617 %10.67523
a
  • DavaHaber
  • Genel
  • Dünya
  • National Interest’e nazaran, Biden’ın ‘Putin’i tehdit etme’ teşebbüsleri ABD için bir felakete dönüşebilir

National Interest’e nazaran, Biden’ın ‘Putin’i tehdit etme’ teşebbüsleri ABD için bir felakete dönüşebilir

National Interest’e nazaran, Biden’ın ‘Putin’i tehdit etme’ teşebbüsleri ABD için bir felakete dönüşebilir
0

BEĞENDİM

Mecmuada yayınlanan makalede, ABD Lideri Joe Biden’in Rusya hakkında kullandığı hasmane açıklamalarına değinildi ve kelam konusu açıklamaların Moskova ve Pekin’i zarurî ittifaka ittiği, bu ittifakla girilebilecek bir çatışmanın Washington için bir felaketle sonuçlanabileceği öngörüldü.

ABD Başkanı’nın Kongre’de yaptığı konuşmada Rusya ile ipleri germeye çalışmadığı, ama mümkün bir çatışmanın Moskova için sonuçları olacağını ve bir yandan da iki ülkenin ortak çıkarları ismine işbirliği yapabileceğini söylediği dikkat çekilen yazıda, Biden’in bu sözlerle Rusya önderi Vladimir Putin’e ‘son bir uyarıda’ bulunduğu kaydedildi.

Bağlantıların berbatlaşması durumunda ABD’nin hem Rusya, hem de Çin ile ‘iki cephede savaşması’ gerekeceğini vurgulayan müellif, şu tabirleri kullandı:

“Biden idaresi, Moskova ve Pekin ile bedel çatışması siyasetine hazırlandığı için Washington, ABD-Çin-Rusya stratejik üçgeninin temelinde yatan jeopolitik riskleri gözden kaçırmamalı.”

Daha evvel ABD Lideri Joe Biden, Putin’le yaptığı telefon görüşmesinde Rus başkana üçüncü bir ülkede yüz yüze görüşme düzenlemeyi önermişti. Akabinde ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, görüşmenin önümüzdeki haftalarda gerçekleşebileceğini açıklamıştı.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Moskova’nın görüşme teklifine sıcak baktığını ve incelediğini belirtirken Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov ise, Putin – Biden ortasındaki muhtemel doruğun Washington’un atacağı adımlara bağlı olduğunu tabir etmişti.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Suudi Arabistan, 17 Mayıs’tan itibaren seyahat yasağını kaldırıyor