h Dolar 7,7171 %-1.11
h Euro 9,4752 %-1.11
h Altın (Gr) 469,11 %18:33
h Çeyrek Altın 768,40 %3.071,17
h Tam Altın 7.636,21 %15.210,12
h Bitcoin 178617 %10.67523
a

Pentagon’a ‘UFO’ incelemesi (Başmüfettişlikten açıklama)

Pentagon’a ‘UFO’ incelemesi (Başmüfettişlikten açıklama)
0

BEĞENDİM

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Başmüfettişliği, bakanlığın tanımlanamayan uçan cisimler (UFO) olarak anılan “Tanımlanmayan Hava Olayları” konusunda ne ölçüde adımlar attığını belirlemek üzere inceleme başlattığını duyurdu.

Pentagon Başmüfettişliği, ABD ordusunun farklı vakit dilimlerinde çektiği ve basına sızdırılan tanımlanamayan cisimlerin imgelerine ait adım attı.

Başmüfettişlikten yapılan açıklamada, “Mayıs 2021’de bir mevzu incelemesi başlatmayı planlıyoruz. Bu incelemenin emeli Savunma Bakanlığının, Tanımlanamayan Hava Olaylarına yönelik ne ölçüde adımlar attığını tespit etmektir” denildi.

Açıklamada, bu incelemenin hedef ve kapsamının değişebileceğine dikkat çekilirken, bu incelemenin Savunma Bakanlığı Ofisi, Kuvvet Komutanlıkları, Muharip Komutanlıklar, Muharebe Dayanak Ajansları, Savunma Ajansları ve Askeri Cürüm Soruşturma Ünitelerini kapsayacağı kaydedildi.

Pentagon, basına 2007 ve 2017’de sızdırılan iki farklı Tanımlanamayan Uçan Cisim (UFO) imajlarının ABD ordusu tarafından Kasım 2002 ve Ocak 2015’te kaydedildiğini ve gerçek olduğunu açıklamıştı.

Bakanlığın açıklamasında şu tabirlere yer verilmişti.

“Yapılan ayrıntılı inceleme sonrasında Bakanlık, bu imajların resmi olarak paylaşılmasının rastgele bir hassas sistem ve kabiliyeti ifşa etmediği ve dışarıdan askeri hava alanına tanımlanmayan bir müdahalenin olup olmadığına ait soruşturmayı etkilemediğine karar verdi. Pentagon, bu imajları, gerçek olup olmadığı yahut bunlara benzeri daha fazla imgelerin olup olmadığına ait yanlış anlaşılmaları gidermek için paylaşıyor. İmajlardaki hava olayı hala tarafımızdan ‘tanımlanamayan’ olarak nitelendiriliyor.”

İmgelerde yuvarlak bir cisim pilotlarca görülürken, uçakların radarında elektronik olarak görünmüyor ve cismin çok süratli hareket etmesi de dikkat çekiyor.

ABD ordusunun bu cisimleri aramak için milyonlarca dolar kaynak ayırdığı da sav edilmişti.

Ayrıyeten 11 Nisan’da Pentagon, ortaya çıkan ve piramit biçiminde UFO manzarasının gerçek olduğunu ve ABD donanma çalışanı tarafından çekildiğini açıklamıştı.

Temmuz 2019’da Deniz Kuvvetleri tarafından bir gece görüş aygıtı kullanılarak kaydedilen manzarada, bir Donanma destroyerinin 700 fit üzerinde gezinen piramit biçimindeki cisimler yer alıyor.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Netanyahu, koalisyon hükümetini kuramadı